Social Media, które ignorujesz sprawiają, że Google ignoruje Ciebie

Istnieją co najmniej dwa media społecznościowe, które ignoruje wiele osób promujących swoje działania, biznesy czy też pasje i blogi w internecie. A brak regularnego prowadzenia firmowych profili na tych mediach sprawia, że Twoja pozycja w wyszukiwarce Google nie jest tak wysoka, jakby mogła… Gdybyś tylko poświęciła czas na odpowiednie działania.

Otóż. Większość z nas skupia się na Facebooku, prawda? Teraz do łask (w końcu, choć i tak bardzo wolno) dochodzi Instagram. Jednak… Może ze świadomością, że dobra pozycja Twojej strony w wyszukiwarce Google, to klucz do nowych klientów, wystarczy Ci dziś do tego, aby skupić się na innych, niż Facebook i Instagram, mediach społecznościowych.

W końcu Google nie posiada specjalnego rodzaju odnośników do Facebooka i nie opiera swoich wyników wyszukiwania na tym medium. Google i Facebook nie są i jeszcze długo (świadomie) nie są połączonymi wyszukiwarkami.

Na jakie social media więc warto zwrócić uwagę?

Hołd należy oddać Google Plus.

Kiedy rok temu wszyscy uznali Google Plus za stracone, ono w tym czasie postanowiło sprawić wszystkim psikusa i postawić na rozbudowę.

W związku z tym możesz tam dziś zauważyć wiele zmian i całkiem obiecującą społeczność, która jest świadoma, jakie korzyści przynosi posiadanie konta firmowego (fanpage) na Google Plus. Szczególnie korzyści związane z pozycjonowaniem Twojej strony w wyszukiwarce Google.

Oczywiście – możesz powiedzieć, że to kolejny przytłaczający obowiązek udostępniania wpisów na tym medium, dołączanie do grup i budowanie społeczności w kolejnym miejscu. Cóż – jeśli takie jest Twoje podejście do budowania relacji z przyszłymi potencjalnymi klientami, to zdaje się, że jeszcze wiele musisz się nauczyć.

Jeśli natomiast umiesz czytać między wierszami, to (taką mamy nadzieję) jeszcze przed zakończeniem czytania tego artykułu sprawdzisz, jak się ma Twoje konto na Google Plus i czy masz je połączone z Twoją stroną. Dla stron na WordPressie polecamy do połączenia wtyczkę Jetpack – aby Twoje wpisy od razu przy publikacji trafiały na Twoją ścianę Google Plus.

Nie zapomnij potem wrócić, aby przeczytać o drugim medium społecznościowym, które prawdopodobnie ignorujesz.

Kultura Twittowania w Polsce jeszcze się nie przyjęła. A szkoda

Jeśli nie wiedziałaś, to już wiesz – Google wyświetla w swoich wynikach wyszukiwania Twitty, jeśli są one bliskie wyszukiwanej przez użytkownika frazie kluczowej. Może nie ma on bezpośredniej mocy podniesienia pozycji Twojej strony w wyszukiwarce Google, jak to robi Google Plus, jednak tak czy inaczej – to więcej, niż obecnie może Facebook.

A gdy jeszcze danym „tłicie” znajdziesz miejsce na odnośnik do Twojego wpisu lub strony – jesteś na wygranej pozycji.

Jednak – kultura Twittowania w Polsce (w porównaniu do USA) jeszcze kuleje. Ci, którzy posiadają swoje konta na Twitterze i starają się je prowadzić regularnie, zazwyczaj piszą do siebie lub po prostu w przestrzeń. W dodatku piszą wymuszone posty – z nadzieją, że może w końcu ktoś im odpowie.

Tymczasem – Twitter (wiemy z doświadczenia) ma całkiem niezłą moc sprawczą. Zbudowanie na nim społeczności może przysporzyć Ci całkiem wiernych fanów, którzy od czasu do czasu przypomną Ci się z zapytaniem o nowy artykuł lub wypowiedź w jakimś temacie.

Klucz do dobrze prowadzonego konta na Twitterze?

Bycie sobą. Nie tylko tam. Wszędzie.

Podsumowanie

Jak się okazuje, istnieją co najmniej dwa social media, które wielu z nas zignorowało, a które – prowadzone regularnie – mogą sprawić, że Twoja strona będzie lepiej widoczna na Google. Przyznaj się w komentarzu, jeśli nie byłaś tego świadoma… 🙂

Pamiętaj, że gdziekolwiek nie założysz kolejnego konta na kolejnym medium społecznościowym – w tym wszystkim chodzi o prawdziwe ludzkie relacje. Co raz więcej obserwujemy wymuszonych wpisów ze specjalnymi promocjami i wyjątkowymi efektami po „kołczingu”. Żadna z takich ofert nie jest interesująca, jeśli nie idzie za tym solidny kontekst i prawdziwa, ludzka historia.

Chcesz wiedzieć więcej o pozycjonowaniu? Kliknij w przycisk poniżej.

[sf_button colour=”black” type=”standard” size=”large” link=”http://embraceyourlife.pl/ekurs-seo-promocja/” target=”_blank” icon=”” dropshadow=”no” rounded=”no” extraclass=””]SEO strony stworzonej na WordPressie[/sf_button]

2016-03-29T17:22:14+00:00

Nie krępuj się, dodaj KOMENTARZ

WARTOŚCIOWE?

Będzie nam miło, jeśli się tym podzielisz:
Loading...