✅ Pewność siebie przydaje się zarówno i w życiu codziennym, jak i też w zawodowym.

Czasami jednak bywa tak, że patrzymy na innych z myślą: wow, jak ona to robi, że wszyscy idą właśnie za nią? Że wszyscy jej ufają? Że jest taka pewna siebie?

Cóż… Jeśli nie wierzysz w siebie, jak inni mogą wierzyć w Ciebie?

✅ Wszystko co myślimy i czujemy, emanuje na zewnątrz w mniejszym lub większym stopniu i oj.. dużo by tu pisać o potędze energii, jaką każdy i każda z nas ma w sobie, jednak wiedz już teraz- że możesz ćwiczyć bycie pewną siebie kobietą.

I to od dziś. Jeśli tylko oczywiście tego chcesz.

❗ Dlatego też:

❗ Oto #5 wskazówek, których możesz użyć, aby być bardziej pewną siebie:❗

 

1️⃣ Rozgranicz pamięć i fakty.

Nasza pamięć nie przechowuje informacji dokładnie tak, jak jest nam przedstawiona. Zamiast tego wydobywamy istotę doświadczenia i przechowujemy ją w sposób, który ma dla nas największy sens. Dlatego różne osoby, które są świadkami tego samego wydarzenia, często mają różne wersje.

Nasz mózg często przechowuje informacje zgodne z własnymi przekonaniami, wartościami itp. Ten selektywny system pamięci pomaga zachować mózg przed nadmiernym obciążeniem zbyt dużą ilością informacji.

Dlatego pamiętaj, że Twoja pamięć nie zawsze dostarcza dokładnych informacji!

Na przykład, jeśli masz niską samoocenę, Twój mózg ma skłonność do przechowywania informacji, które potwierdzają Twój brak zaufania.
Dlaczego?
Ponieważ jest to zgodne z tym, co o sobie myślisz.
To będzie wszystko, co pamiętasz o konkretnym wydarzeniu/przekonaniu itd.

?Co możesz zrobić?
Postaraj się powrócić pamięcią do ograniczających przekonań i spróbuj uzyskać ich dokładniejszy obraz w postaci zebrania faktów. Porozmawiaj z innymi, którzy mogliby przekazać na ten temat swoje zdanie i przedstawić swój punkt widzenia.

Bo widzisz… na przykład w sukience wydaje Ci się, że wyglądasz jak dziecko, dlatego że w dzieciństwie słyszałaś ciągle „jaka słodka mała dziewczynka”, podczas gdy w teraźniejszej rzeczywistości każdy kto zobaczyłby Ciebie w sukience, zobaczyłby piękną, pewną siebie i niezależną kobietę.

Dlatego bierz pod lupę każde swoje przekonanie i do dzieła!

2️⃣ Przepchnij przez siebie ograniczające przekonania.

Jako dzieci myślimy, że możemy podbić świat i osiągnąć niemalże wszystko. Chciałaś być baletnicą? Proszę bardzo! A może astronautką? Oh już się robi! A tu nagle… gdzieś pomiędzy dzieciństwem a dorosłością, nasz entuzjazm i naturalne skłonności do wielkich marzeń zostają zmiecione z powierzchni naszych celów i najskrytszych marzeń. Rodzina, nauczyciele i otoczenie zaczynają przerzucać swoje własne przekonania na nas- o tym, co możemy i czego nie możemy robić w życiu.

? Co możesz zrobić?
Wyjdź spoza strefy swojego komfortu. Najłatwiej znajdziesz swoje ograniczenia, w sytuacjach, które wydają Ci się z początku nie do przejścia, niemożliwe do wykonania, bo…? Bo się boisz.
A strach ma wielkie oczy.

Pomyśl o swoim najgorszym strachu. Poświęć jemu swój czas.
Teraz zbliż się do niego. Wyobraź sobie najgorsze, co może się zdarzyć.
Teraz skup się na oddychaniu. Poczuj swoje ciało, które zaczyna się odprężać…
Pozostań chwilę w tym stanie.
I…
Widzisz, nic złego się nie stało, prawda?
Jesteś na najlepszej drodze do pokonania strachu…

Wyjdź więc poza tą strefę komfortu. Naprawdę zdziwisz się, co możesz osiągnąć i w dodatku z jakim efektem.

3️⃣ Mów do siebie.

Ok, to może wydawać się szalone, dziwne i nienormalne, ale działa. Mówienie do siebie może uczynić Cię mądrzejszą, poprawić pamięć, pomóc Ci się skupić, a nawet zwiększyć wydajność sportową (!).

? Co możesz zrobić?
Bądź pozytywna, mów do siebie czule i z miłością, bądź wdzięczna za to kim jesteś i jaka jesteś. A także mów pozytywnie do swoich myśli, czyli np. „wiem, co tu robić”  lub „widzę rzeczy jako wyzwanie, a nie problem”. Zmieniaj swoją odpowiedź na pozytywną… I tego się właśnie trzymaj.

4️⃣ Myśl pozytywnie, aby przezwyciężyć swoje negatywne nastawienie.

Negatywne nastawienie jest o tyle niebezpieczne, że może zniszczyć naszą pewność siebie, ponieważ jesteśmy nieustannie skupione na zwracaniu uwagi na wszystko, co zrobiłyśmy źle lub też co złego zrobimy.

To, czego musisz się nauczyć to „polować” na dobre rzeczy. Nie jest to może zbyt łatwe, bo jednak pozytywne informacje szybko znikają, podczas gdy te negatywne trzymają się nas kurczowo jak rzepy- ale kto powiedział, że bez odrobiny twojego wysiłku wszystko pójdzie  jak po maśle? Rozwój to praca. Praca nad sobą to bardzo ciężka praca. Satysfakcja jednak ogromna i efekty nieporównywalne do niczego na świecie. Spróbujesz więc?

? Co możesz zrobić?

  • Zacznij na początku od tych najczęściej pojawiających się negatywnych myśli i wymyśl do każdej z nich po pięć pozytywnych myśli.
  • Niech każda pozytywna myśl będzie z Tobą przez ok. 20 sekund, zanim przejdziesz do następnej pozytywnej myśli. (powtarzaj jak mantrę)
  • Przyjmuj podczas tego procesu zarówno dobre, jak i złe emocje- nie oceniaj siebie za to i nie próbuj tłumić negatywnych.
  • Nazwij te emocje tym, czym naprawdę są i pozwól im odejść. Nie wchodź w wewnętrzny dialog na temat negatywnych emocji, ponieważ wtedy staje się on potężniejszy.
  • Przysuń do siebie kolejną pozytywną myśl i tak aż do tej piątej.

Czujesz różnicę?

5️⃣ Podnieś poziom ciekawości.

Ciekawość jest ważną cechą dla każdego, kto chce mieć pewność i sukces.
Ciekawość jest podstawą do rozwoju przez całe życie. Jeśli pozostaniemy ciekawe, pozostaniemy gotowe do nauki, a nasze umysły i serca rosną każdego dnia.

? Co możesz zrobić?
Zadawaj pytania i bądź ciekawa, ponieważ:

  • To sprawia, że ​​Twój umysł jest aktywny, a nie bierny.
  • Zachęca Cię to do bycia bardziej uważną na nowe pomysły.
  • Otwierasz przed sobą wtedy nowe światy i możliwości.
  • Odpowiedź może poprowadzić Cię w nowym kierunku.

_______________________________________________________

Jeśli Ty nie wierzysz w siebie, to jak inni mają uwierzyć w Ciebie i podążać za Tobą?
✅ A jakie Ty podejmowałaś do tej pory kroki, by pracować nad swoja pewnością siebie? ✅

✔️ Podziel się z nami swoimi sposobami, dzięki którym pomożesz przywrócić pewność siebie innym!

Masz do nas pytania? Pisz śmiało na ? [email protected] ?

DOŁĄCZ DO NASZEJ OTWARTEJ GRUPY NA FACEBOOKU
EMBRACE YOUR BUSINESS MAP
ABY OTRZYMYWAĆ JESZCZE WIĘCEJ
WARTOŚCIOWEJ WIEDZY

 

DOŁĄCZAM DO GRUPY