Jeśli lubisz edytować zdjęcia i modyfikować ich wygląd, albo też lubisz tworzyć kreatywne rzeczy- to jest artykuł dla Ciebie.

Psst- a jeśli nie lubisz- to od teraz na pewno polubisz!

5 darmowych aplikacji, które możesz mieć na swoim telefonie i korzystać z nich kiedy tylko chcesz stworzyć kontent w social mediach? Bajka, prawda?

Zanim przejdziemy do ich krótkiego “przeglądu”- słowo wyjaśnienia. Aplikacje, o których mowa, pomogą Ci w tworzeniu tej całej pięknej otoczki Twojego kontentu, czyli obrazków, zdjęć, napisów, animacji itp. Każda z nich jest darmowa, choć posiadają też dodatkowo płatne opcje- ale wierzcie mi- da się tworzyć w nich świetne rzeczy bez tych rozszerzeń.

To co, lecimy?

5 PRZYDATNYCH APLIKACJI DO TWORZENIA KONTENTU W SOCIAL MEDIACH

SNAPSEED

Snapseed to bardzo rozbudowana  i łatwa w użyciu aplikacja do edycji zdjęć, która przy okazji ma też szeroką gamę filtrów fotograficznych. Większość prac edycyjnych odbywa się w sekcji Narzędzia, gdzie znajdziesz m.in. filtry poprawiające, winietę, kreatywne ramki do zdjęć, tekstury, efekty grunge, czy glamour glow. Możesz też obracać i przycinać obrazy, poprawić perspektywę zdjęcia i regulować balans bieli swoich obrazów. Inne narzędzia to np. rozmycie obiektywu, podwójna ekspozycja, tekst, portrety, pozycja głowy, kiedy to aplikacja wykrywa twarz na zdjęciu, dzięki czemu możesz modyfikować jej kształt i pozycję.

Co najbardziej lubię w tej aplikacji? Selektywne edytowanie! Chcesz przyciemnić zdjęcie, ale nie całe, tylko w pewnej małej części? Wybierasz opcję “selektywnie”, dotykasz w miejscu, które chciałabyś przyciemnić/rozjaśnić/poprawić kontrast/nasycenie/strukturę, ustalasz wielkość zaznaczonego obszaru rozszerzając go lub zmniejszając, a następnie ustawiasz parametry według własnych preferencji. A gdy już jesteś zadowolona ze zmian wprowadzonych na zdjęciu, stukasz w Eksportuj skąd możesz udostępnić edytowany obraz, zapisać go oddzielnie od pojedynczego zdjęcia lub utworzyć kopię ze stałymi zmianami. Tadam, gotowe!

VSCO

VSCO jest znany ze swoich gotowych już filtrów, które są wbudowane w aplikację. Dzięki narzędziom do edycji zdjęć i wideo, VSCO jest chyba najlepszą według mnie aplikacją do szybkiego ulepszania zdjęć.Jest w niej tak wiele filtrów i sposobów edycji zdjęć, że kreatywność jest tu niemal nieograniczona. Dużo o tej aplikacji rozwijać się nie będę- po prostu musisz ją wypróbować i sprawdzić jak banalnie prosta ona jest ;).
Ah, co ważne- VSCO zachowuje wszystkie edytowane zdjęcia wewnątrz aplikacji, dzięki czemu można je łatwo przeglądać i znaleźć bez konieczności przeszukiwania tych obrobionych zdjęć na urządzeniu.

A po skończonej zabawie… możesz zapisać zdjęcie na swój telefon do galerii, ale też i łatwo udostępnisz je od razu na Instagramie, Facebooku, czy Twitterze lub też – możesz wysłać je drogą mailową. Ta funkcja jest naprawdę bardzo przydatna, ponieważ redukuje liczbę kroków jakie musisz wykonać, żeby np. wstawić zdjęcie na Instagrama.

CANVA

Canva- To darmowe narzędzie do projektowania graficznego. Z tym programem (dostępny w formie aplikacji na telefon lub też w formie online na Twoim komputerze) stworzysz profesjonalnie wyglądające posty ze zdjęciami, plakaty, banery, kartki urodzinowe i wiele innych projektów. Jest bardzo łatwy i intuicyjny w obsłudze. Ma przy tym szeroką gamę naklejek, ramek, elementów i kształtów (zarówno darmowych, jak i płatnych), które możesz dodać do swojego projektu. Ma też dostępne szablony dostosowane do np.Instagrama czy Facebooka.

Canva automatycznie zapisuje Twoją pracę co kilka sekund, dzięki czemu nigdy nie musisz się martwić o utratę właśnie stworzonego projektu. Co też jest ciekawe i fajne w tym narzędziu to to, że pliki możesz zapisać w wysokiej jakości w formatach tj. JPEG, PNG lub PDF!
Jedyny minus Canvy  jest taki, że w tym programie nie pobawisz się w edycję zdjęć- dlatego przy tworzeniu projektu, warto byś używała już zedytowanych wcześniej (np. w Snapseed) fotek.

STORYART

StoryArt jest przecudowną aplikacją do tworzenia pięknych – UWAGA- stories na Instagramie. Tak właśnie,służy ona w zasadzie tylko (albo i aż) do tego. StoryArt ma przygotowane specjalne szablony, które możesz modyfikować według własnych potrzeb i preferencji. Jest ich naprawdę całe mnóstwo! A co znajdziesz w tych szablonach? Dostosowany do wymiarów Instagram Story projekt, w którym masz wyznaczone miejsce lub miejsca do wklejenia Twoich zdjęć czy obrazków, lub też możesz dodać i modyfikować opis, który chcesz by był widoczny na tym szablonie. Aplikacja zaskakuje, a przynajmniej mnie, swoją elegancją, prostotą użycia, gustem i smakiem, ponieważ każdy z szablonów, które są podzielone tematycznie, zostały wykonane w ciekawy i niestandardowy sposób. Oczywiście prosto z tej aplikacji możesz przesłać gotową relację na swojego Instagrama jednym kliknięciem. Ot tak, żeby życie było prostsze.

HYPE TEXT

To kolejna godna polecenia aplikacja do tworzenia TRUDNYCH DO PRZEOCZENIA postów lub stories na Instagrama lub Facebooka z napisami. Co w niej takiego fajnego? A chociażby to, że napisy te stać w miejscu nie będą.Dlaczego? A bo HypeText puszcza je w ruch i w zależności od tego, którą opcję animacji wybierzesz, tak też wedle tego Twój tekst będzie np. pokazywał się literka po literce lub też szybował na lewo i prawo po całym obszarze posta lub też rozwinie się i zwinie po kilku sekundach. Opcji jest oczywiście zdecydowanie więcej, a do tego możesz jeszcze ustawić szybkość pojawiających się napisów, ich kolor i czcionkę, a jeśli jeszcze chcesz umilić Twoim obserwatorom te parę sekund wyświetlenia się Twojego story- śmiało możesz dołożyć melodyjkę lub piosenkę z Twojego telefonu. Jeśli chodzi o tło- wybierasz gotowe (i naprawdę bardzo ładne) lub używasz któregoś z Twoich zdjęć. Co Ty na to?

______________________________________


Mam nadzieję, że znalazłaś tu coś dla siebie i już czujesz przypływ kreatywnej energii.

Jeśli jednak masz wrażenie, że to i tak “nic nie da”, bo przecież ciągle coś wrzucasz na swoje social media, a polubień i obserwatorów nie przybywa, a czasem wręcz ubywa- sprawdź koniecznie artykuł o tym:

CO ZROBIĆ, GDY NIE MA FANFARÓW I MILIONÓW FANÓW I KLIKNIJ TUTAJ.)

Znasz jakieś inne aplikacje do edycji zdjęć, tworzenia projektów itp., z których Ty chętnie i z powodzeniem korzystasz?

Daj znać w komentarzu – jestem ciekawa, czym Ty się wspierasz przy tworzeniu kontentu na swoje social media.

Twórczości,

Mega Czarniecka,
Project Manager w embraceyourlife.pl – Mentorki Biznesu i Zwiększania Sprzedaży