Prowadzisz biznes

W dodatku promujesz go online

Mało tego- ważnym miejscem do jego promocji i umieszczania contentu jest dla Ciebie Instagram

To zapewne nurtuje Cię tzw. odwieczne pytania, które brzmią:

Gdzie powinnaś umieścić swoje hashtagi na Instagramie? Czy powinnaś je wpisywać w podpisie zdjęcia?
Czy może jednak powinnaś umieścić je w komentarzu dopiero po wstawieniu zdjęcia?
Czy to ma znaczenie?
Która metoda jest lepsza w dotarciu do większej ilości ludzi?

Ale jakie są w końcu odpowiedzi na te wszystkie zadane pytani

Odpowiedź jest jedna i zarazem bardzo prosta.

To, gdzie umieszczasz hashtagi na Instagramie

NIE MA znaczenia

?

Tak.
Po prostu.
Koniec kropka.

Jedyny mały wyjątek od reguły (której de facto nie ma) pojawia się w momencie używania bardzo popularnych hashtagów, czyli tych z milionami postów lub więcej typu: #love #happy.

Jaki to wyjątek?

Cóż- jeśli chcesz koniecznie je umieścić (choć sama zapewne wiesz, że możesz znaleźć nawet mniej „popularne”, a zdobywające więcej zasięgu), to umiejscowienie hashtagów ma znaczenie. I tak więc: lepiej umieścić je w podpisie niż w komentarzu.

Dlaczego?

Ponieważ posty na Instagramie pojawiają się w wyszukiwarce chronologicznie w oparciu o czas, w którym wpis był udostępniany,a nie po tym, kiedy został dodany hashtag. Innymi słowy, jeśli używasz tych bardzo popularnych hashtagów, każda sekunda jest ważna do osiągnięcia zaangażowania. Dodając je w komentarzu, tracisz te 30-40 sekund (a to już bardzo dużo) zanim opublikujesz cały komentarz z hashtagami pod wystawionym już postem.
Jeśli natomiast korzystasz z hashtagów, którym przypisane jest mniej niż milion postów i będziesz chciała dodać je w komentarzu- te 30-40 sekund opóźnienia, nie będą Cię kosztować tak mocno jak w przypadku tych bardzo popularnych hashtagów.

 Nie ma większego znaczenia, czy umieścisz hashtagi w opisie postu, czy komentarzu, Twój post zbierze bardzo podobny zasięg. Wszystko tak naprawdę zależy od Twojego poczucia estetyki, preferencji lub też kaprysu .

?O jakiej estetyce w wpisywaniu hashtagów mi chodzi?

Cóż- niektórzy nie chcą, by w krótkim opisie zaraz widoczne były hashtagi, dlatego, by nie wstawiać je w komentarz (bo po prostu tego nie lubią), oddzielają opis od hashtagów spacjami i kropkami, gwiazdkami, czy nawet „//”.
Jest to całkiem ciekawy sposób na to, by nie rozpraszać odbiorcy hashtagami, tylko dać mu możliwość skupienia się na tym, co masz faktycznie do przekazania w opisie.
Oczywiście, od pewnego czasu, Instagram „przycina” opis już po kilku linijkach, więc przy dłuższym opisie i tak hashtagów nie widać. Dopiero po rozwinięciu opisu, są one widoczne. A to czy widoczne będą od razu po paru zdaniach opisu, czy będą one oddzielone kropkami, spacjami itp.- zależy już tylko od Ciebie.

?Innym sposobem na Twoje #hashtagi jest umieszczenie swoich „markowych” (lub kto woli „firmowych”) i związanych z kampanią hashtagów w opisie. W komentarzu natomiast wpisać wtedy można pozostałe hashtagi. Ten manewr też wiąże się z estetyką, ponieważ nie każdy lubi, gdy opis wydłuża się o kilka lub kilkanaście linijek przez dużą ilość hashtagów. Inna sprawa- odbiorcy nieświadomie rejestrują Twoje firmowe hashtagi, które są od razu widoczne- a to też może sprawić, że będą Cię lepiej pamiętać i kojarzyć.

______________________________________________________________________________________________________

A Ty??

Gdzie umieszczasz swoje hashtagi? Dbasz o walory estetyczne, czy może w Twojej branży uważasz, że są one zbędne i dlatego nie zwracasz uwagi na to, gdzie Twoje hashtagi wylądują?

Podziel się z nami swoimi sposobami na hashtagi w komentarzu!

?

W razie pytań, napisz do nas na? [email protected] ?

Dobrego dnia,

Mega Czarniecka, Project Manager w embraceyourlife.pl – Mentorki Marketingu i Zwiększania Sprzedaży Online


DOŁĄCZ DO NASZEJ OTWARTEJ GRUPY NA FACEBOOKU
EMBRACE YOUR BUSINESS MAP
ABY OTRZYMYWAĆ JESZCZE WIĘCEJ
WARTOŚCIOWEJ WIEDZY

 

DOŁĄCZAM DO GRUPY