Jak przyciągać odpowiednich klientów?

Nasza marka Embrace Your Life powstała dwa lata temu. Wcześniej tworzyłyśmy razem parę innych projektów, które postanowiłyśmy zakończyć właśnie na rzecz Embrace.
Od samego początku jasno określiłyśmy sobie naszą główną grupę odbiorców – KOBIETY w dwóch przedziałach wiekowych. Pozwolisz, że szczegóły zostawimy dla siebie 🙂

Chciałyśmy dać szansę tym kobietom, które decydowały się na własne biznesy, ale nie wiedziały jak je promować. Kobietom, które uciekały z korporacji, kończyły urlopy macierzyńskie, które tworzą swoje dzieła i produkty, dając ogromną wartość swoim klientom.

Oczywiście wszechświat bardzo mocno testował nasze postanowienie. Na naszej drodze pojawiło się wiele propozycji współpracy z ludźmi, którzy z pewnością nie stanowili naszej grupy docelowej. I powiemy Ci, że podjęcie się niektórych z tych projektów, skutkowało nie tylko odciągnięciem nas od naszej misji, ale oddalało nas od realizacji celów.

I kiedy tak zastanawiałyśmy się co jest nie tak na łączach i dlaczego jeszcze nie wszystko działa tak jak chcemy, nagła myśl spadła nam na głowę niczym orzech kokosowy, powodując olśnienie.

Była to odpowiedź na pytanie jak przyciągać odpowiednich klientów?

Było to tak proste i oczywiste zarazem. Przecież wszechświat nie wie co ma robić, kiedy My, czy Ty, wysyłamy sprzeczne sygnały.
Z jednej strony chcemy pracować z kobietami, które dają dużą wartość innym, z drugiej podejmujemy się z racjonalnych pobudek projektów temu zaprzeczających.

A więc pomimo strachu o to, czy sobie poradzimy, nie przyjmując wielu niezgodnych z naszymi intencjami i założeniami projektów,  zdecydowałyśmy, że jesteśmy konsekwentne i robimy tylko to, co czujemy i co jest zgodne z nami.

Niezwykle istotne jest dla nas to, aby czuć dany projekt. Dobrze wiemy, że pieniądze w biznesie są ważne, ale nie są siłą napędową – jest nią pasja do tego co robimy i pozytywne emocje, którymi się dzielimy oraz energia, którą przekazujemy naszym klientom w formie jakiejś realizacji, czy też szkolenia lub kursu.

Jeśli nie robimy czegoś, co spełnia te kryteria, efekt końcowy może być zadowalający, ale finalnie nie przyniesie pełnego sukcesu.

Poczucie spełnienia

Ostatnio podczas Kobiecych Warsztatów Marketingowych z uśmiechem patrzyłyśmy się na grupę ludzi, którzy idealnie odzwierciedlali wszystko to, co sobie zaplanowałyśmy, jeśli chodzi o klientów.

Świadomi, rozwijający się, w przewadze żeńskiej, tworzący z pasji swoje firmy i poszukujący rozwiązań marketingowych, aby docierać do szerszego grona odbiorców. Do tego otwarci, dzielący się tym co mają najlepszego w sobie.

A więc Jak przyciągać odpowiednich klientów? Jaka jest na to recepta?

1.Określ dokładnie z kim chcesz współpracować

Wypisz sobie jak największą ilość cech i zachowań oraz upodobań czy też nawet wartości, którymi mają się kierować Ci ludzie.

2. Opisz emocje, które chcesz aby towarzyszyły Ci kiedy robisz coś dla swoich klientów

Dokładnie opisz jak chcesz się czuć, kiedy pomagasz swoim klientom.

3. Opisz relacje, które chcesz mieć z klientami

Jak dokładnie wyglądają Twoje kontakty z klientami. Na jaką skalę chcesz by były to kontakty tylko służbowe.

4. Określ jakie stawki chcesz aby płacili Ci klienci za Twoje usługi/produkty.

To bardzo ważne abyś wiedziała ile chcesz zarabiać za dany produkt lub usługę. Tylko wtedy będziesz przyciągać takich ludzi, którzy są w stanie tyle za nie zapłacić.

5. Nie rób odstępstw

Na naszym przykładzie już wiesz, że odstępstwa od Twoich własnych ustaleń mogą spowolnić twoją drogę do celu. Mogę też pozbawić Cię radości działania.

6. Bądź konsekwentna i wytrwała

Wytrwałość pozwoli Ci dojść dalej. Konsekwentnie odmawiaj niewłaściwym klientom i

7. Cierpliwie czekaj na rezultaty

8. Doceniaj swoich klientów – udostępniaj systematycznie bezpłatne materiały. 

Dawaj też np. rabat, nagrody, tym którzy są z Tobą dłużej.

9. Ciesz się tym co robisz

Pamiętaj, że nie jesteś tu za karę, a to co robisz ma mieć głębszy sens i dawać Ci radość.

10. Pokazuj siebie nie tylko biznesowo – dziel się historiami z życia.

Ludzie chcą wiedzieć, że jesteś człowiekiem z duszą 😉

Powodzenia

Embrace Youre Life