Jak często słyszysz albo mówisz: „ah, bo moja druga połówka”, „ah, co ja bym bez Ciebie zrobiła”itp.?

Jeśli zdarza Ci się tylko takie słowa słyszeć, to akurat masz okazję pomóc i wytłumaczyć osobie, która je wypowiada, pewną bardzo istotną kwestię, którą za chwilę omówimy poniżej.

Jeśli jednak to Ty jesteś tą osobą, bądź uważna i czytaj dalej, bo być może do tej pory nie byłaś do końca szczęśliwa. Nie zgadzasz się?

Rzecz w tym, że…

Że nie jesteś niczyją połówką, ani nikt nie jest Twoją.

Jesteś w stanie zrobić wszystko, jeśli tylko tego bardzo pragniesz, czujesz całą sobą i wręcz tym żyjesz (na razie w wyobraźni).

Jesteś w stanie.

Tak. Ty.

Nie jestem niczyją połówką? Jak to?!

A no nie…

To co teraz?!

Nie znajdziesz na tym świecie połowy jego, jej, Ciebie, czy innego człowieka.

Każdy z nas, czy kobieta, czy mężczyzna, jest pełnią.

Każdy z nas urodził się jako pełnia i tylko w zależności od tego, czy pozwala się uszczęśliwiać i robić wszystko zgodnie ze sobą albo z drugiej strony krzywdzić siebie i pozwalać się krzywdzić przez innych, ta pełnia będzie się zwiększać lub zmniejszać w zależności od tego, jak siebie samą pozwalasz traktować.

Jeśli przykładowo, pewna osoba nie radzi sobie z czymś np. własnymi emocjami, uczuciami, jeśli czuje, że ma pewne „braki” chociażby w kontakcie z drugim człowiekiem, zrozumieniu go, itp. i nic z tym nie chce robić (bo w sumie tak jest łatwiej- czyli nic nie robić) to pełnia tej osoby kurczy się. Pozornie tylko może znaleźć kogoś, kim, jak myśli, te braki może wypełnić.

Prawda jest jednak inna i nieco bardziej egoistyczna.

Bo tak, nasza pełnia, każdego z nas, jest trochę egoistyczna, ale w dobrej wierze.

Nie wpuszcza do siebie nikogo innego poza właścicielem tej pełni.

Słyszałaś na pewno kiedyś o pracy nad sobą. Właśnie o tej pracy tu mowa. Ale nie tylko o pracy, ale i o kochaniu i akceptowaniu siebie samej taką, jaką się jest i pielęgnowaniu w sobie tego, co jest najpiękniejsze.

A Ty doskonale wiesz, co w Tobie jest najpiękniejsze, prawda?

Wszystko więc zależy od Ciebie, jaką drogę i taktykę obierzesz i czy pozwolisz na to, by ktoś próbował Tobą na siłę, na uleczenie własnego JA, wypełnić swoją pełnię, do której już teraz wiesz, że nikt poza tą osobą, nie będzie NIGDY wpuszczony.

Wyobraź sobie dwa koła.

Powiedzmy, że to są pełnie dwóch osób.

W prawidłowej relacji, koła te powinny się jedynie stykać w jednym punkcie. W punkcie porozumienia, wzajemnego szacunku, więzi. Oprócz tego każde z tych kół styka się z innymi kołami, takimi jak: znajomi, rodzina, hobby, praca, czas wolny itd.

Czyli… każde z tych kół jest niezależne od siebie, ale idą w parze, trzymają się za „rączkę”. Jednak mimo wszystko, nie wchodzą one sobie w drogę, traktują się na równi i szanują i zdają sobie sprawę z tego, że każdy jest inny i każde z nich może mieć inne hobby, inną pracę, inaczej spędzać czas wolny,. Jednak znaleźli ten punkt wspólny, dzięki któremu potrafią się dogadać i nie uzależniać się od siebie, bo w innym wypadku, koło(pełnia) starające się pomóc wypełnić drugie koło (pełnię), w momencie puszczenia tej „rączki” z różnych powodów (nie wgłębiajmy się z jakich J), może nagle zorientować się, że całą energię i czas pochłaniała na spełnianie i uszczęśliwianie nie siebie, a kogoś innego.

A wiesz kto jest najważniejszy na tym świecie?

Ty!

Więc najpierw zastanów się, co jest dla Ciebie dobre, czy tego właśnie potrzebujesz, itp.  Żyj w zgodzie ze sobą, dbając o swoją pełnię, bo zanim nie uszczęśliwisz siebie, to nie będziesz potrafiła dać swojego prawdziwego szczęścia innym, bo jak, skoro jest ono w 40% powyżej zera, a pozostałe 60% sięga negatywnej energii?

Ale pamiętaj, dawać szczęście innym, to nie znaczy wypełniać ich pełni, ale zarażać swoim szczęściem innych. Czy nie czujemy się lepiej, gdy mijamy na ulicy kogoś, kto się uśmiecha, a wręcz szczerzy w naszym kierunku? Ta osoba właśnie emanuje energią, którą ma w więcej niż w 100%.

Dbaj o siebie. Dbaj o swoją energię. Dbaj o swoje szczęście. Dbaj o swoje własne ja. Dbaj o swoją pełnię.

I pamiętaj… nie jesteś sama.

DOŁĄCZ DO NASZEJ OTWARTEJ GRUPY NA FACEBOOKU
EMBRACE YOUR BUSINESS MAP
ABY OTRZYMYWAĆ JESZCZE WIĘCEJ
WARTOŚCIOWEJ WIEDZY

 

DOŁĄCZAM DO GRUPY