Charyzma. Charyzma. Charyzma.

Ciekawa jestem, jaki masz teraz przed sobą obraz, gdy już przeczytałaś powyższe trzy słowa.

Dla mnie od dziecka pierwszym skojarzeniem z charyzmą jest osoba niezwykle inteligentna, nieprzeciętna, urzekająca i jednocześnie intrygująca ?. Wtedy też wyobrażam sobie osobę związana z teatrem, jakiegoś artystę, kogoś uznanego i znanego.
Też masz taki obraz przed sobą❓ A może widzisz kogoś innego, np. lidera jakiejś grupy, firmy, czy może nawet kogoś ze swojej rodziny lub znajomych❓

Ale czym właściwie jest ta charyzma?

? Co nieco już zdążyłyśmy to wspólnie przed chwilą rozgryść. Charyzma to właśnie ten zespół cech, który sprawia, że możesz pociągnąć za sobą tłumy, nie wykonując przy tym żadnych magicznych sztuczek.

➡ Być może, że w końcu dzięki charyzmie osiągniesz 200.000 wyświetleń (zamiast 10.000) na swoim kanale na Youtube, a może w końcu pokażesz szefowi, że to ten czas, byś została kierownikiem danego projektu, a może też będziesz po prostu wzorem do naśladowania dla kogoś z najbliższych?

➡ Być może, że słyszałaś już nawet gdzieś, kiedyś, od kogos, za górami, za lasami i 7 jeziorami, że z charyzmą człowiek się albo rodzi, albo nie. Jest więc to coś, czego nabyć w ciągu życia się nie da.

Czyżby?
Podejmijmy więc małe wyzwanie, wspólnie, takie wewnętrzne.
Dla samej siebie.

Dla chcącego przecież nic trudnego, prawda???

Jak być kobietą charyzmatyczną?
POZNAJ 5 CECH!

1️⃣ Kobieta charyzmatyczna to kobieta z klasą.

A kobiety z klasą o sobie w kółko nie mówią, prawda? Bo tak, narcyzami nie są i interesuje ich to, co mają do powiedzenia inni i wykazują swoje zainteresowanie tym, co właśnie usłyszały. Nie chodzi o to, byś udawała kobiety “niedostępnej”, czy “tajemniczej”, to zostawmy na inne okazje ?. Osobę charyzmatyczną interesują ludzie, jacy są i kim są. I dzięki temu też rozwijają swoje kontakty międzyludzkie.

2️⃣ A skoro już weszłyśmy na temat “rozmowy” to warto byś nie mówiła źle o innych.

Dlaczego?
Negatywna energia tych słów działa i na Ciebie i… i również na Twojego odbiorcę. Ty może i wyrzuciłaś z siebie worek kamieni, ale z tym workiem kamieni właśnie będziesz się kojarzyć innym. A to nie jest już ten obraz osoby charyzmatycznej z dzieciństwa, prawda?

3️⃣ Głos. A konkretniej też i jego ton.

Słowo “dziękuję ” możesz powiedzieć ot tak, po prostu, bez emocji. Ale jako kobieta charyzmatyczna, dodasz trochę emocji, nadasz odpowiedni ton i już druga osoba wie, że naprawdę może wierzyć w to, co mówisz i że naprawdę jesteś wdzięczna. A umówmy się- my kobiety mamy tą fantastyczną moc modulacji głosem. To oczywiście przykład jednego słowa. Ale zabawa z całym zdaniem może być o wiele bardziej intrygująca. Wypróbuj sama.

I pamietaj- nie chodzi tu o sztuczność. Tu muszą być prawdziwe emocje. Kobieta chatyzmatyczna się ich nie boi. Ba, nawet wie jakich emocji i jakiego tonu kiedy użyć.

4️⃣ Pogoda ducha- bo kto z nas lubi osoby bez poczucia humoru, wiecznie naburmuszone, nie potrafiajace się uśmiechnąć. No kto?

Nie mowa tu teraz o tym, że masz nauczyć się sypać żartami z rękawa. Chodzi właśnie o tą dobrą energię, którą masz w sobie. A masz ją na pewno. Pielęgnuj ją więc i dbaj, bo wtedy łatwiej jest wyrażać własne piękno i dać odczuć je innym. A ludzie lubią piękne rzeczy. – oczywiście w znaczeniu “piękne dusze”.

5️⃣ Perfecto❓ A no właśnie niekoniecznie. Czyli wcale nie musisz być perfecto❗

Ale chwila… nie masz tak, że właśnie osoba charyzmatyczna kojarzy Ci się z perfekcjonizmem❓

Ha, w tym sęk.
Kobiety charyzmatyczne dzięki temu, że znają swoje niedoskonałości, potrafią obrócić je w żart, zakryć pewnością siebie, czy też nawet dzięki nim rozpocząć nowy temat do rozmów.
Nie jest to łatwe… No nie jest… bo przecież w głowie wciąż myśli “a co pomyślą inni?”.

A co w głowie ma kobieta charyzmatyczna?

“A co mnie to obchodzi, poradzę sobie z nimi, robię swoje”.

Potrafisz tak??
Na pewno- jednak wymaga to trochę cierpliwości, dyscypliny i wprawy- a przecież dla chcącego nic trudnego ?


Na koniec pytanie do Ciebie, która już powtórzyło się na początku tego artykułu.

Tak więc w ramach przypomnienia:

Kogo widzisz, gdy słyszysz “osoba charyzmatyczna”?

✅Napisz w komentarzu.

Masz pytania? Napisz do nas na? [email protected] ?

Mega Czarniecka, Project Manager w embraceyourlife.pl – Mentorki Marketingu i Zwiększania Sprzedaży Online

DOŁĄCZ DO NASZEJ OTWARTEJ GRUPY NA FACEBOOKU
EMBRACE YOUR BUSINESS MAP
ABY OTRZYMYWAĆ JESZCZE WIĘCEJ
WARTOŚCIOWEJ WIEDZY

 

DOŁĄCZAM DO GRUPY