Charyzma. Charyzma. Charyzma.

Ciekawa jestem, jaki masz teraz przed sobą obraz, gdy już przeczytałaś powyższe trzy słowa.

Dla mnie od dziecka pierwszym skojarzeniem z charyzmą jest osoba niezwykle inteligentna, nieprzeciętna, urzekająca i jednocześnie intrygująca ?. Wtedy też wyobrażam sobie osobę związana z teatrem, jakiegoś artystę, kogoś uznanego i znanego.
Też masz taki obraz przed sobą? A może widzisz kogoś innego, np. lidera jakiejś grupy, firmy, czy może nawet kogoś ze swojej rodziny lub znajomych?

Ale czym właściwie jest ta charyzma?

Co nieco już zdążyłyśmy to wspólnie przed chwilą rozgryźć. Charyzma to właśnie ten zespół cech, który sprawia, że możesz pociągnąć za sobą tłumy, nie wykonując przy tym żadnych magicznych sztuczek.

  • Być może, że w końcu dzięki charyzmie osiągniesz 200.000 wyświetleń (zamiast 10.000) na swoim kanale na Youtube, a może w końcu pokażesz szefowi, że to ten czas, byś została kierownikiem danego projektu, a może też będziesz po prostu wzorem do naśladowania dla kogoś z najbliższych?
  • Być może, że słyszałaś już nawet gdzieś, kiedyś, od kogoś, za górami, za lasami i 7 jeziorami, że z charyzmą człowiek się albo rodzi, albo nie. Jest więc to coś, czego nabyć w ciągu życia się nie da.

Czyżby?

Podejmijmy więc małe wyzwanie, wspólnie, takie wewnętrzne. Dla samej siebie.

Dla chcącego przecież nic trudnego, prawda?

Jak być kobietą charyzmatyczną?
POZNAJ 5 CECH!

Kobieta charyzmatyczna to kobieta z klasą.

A kobiety z klasą o sobie w kółko nie mówią, prawda? Bo tak, narcyzami nie są i interesuje ich to, co mają do powiedzenia inni i wykazują swoje zainteresowanie tym, co właśnie usłyszały. Nie chodzi o to, byś udawała kobiety “niedostępnej”, czy “tajemniczej”, to zostawmy na inne okazje. Osobę charyzmatyczną interesują ludzie, jacy są i kim są. I dzięki temu też rozwijają swoje kontakty międzyludzkie.

A skoro już weszłyśmy na temat “rozmowy” to warto byś nie mówiła źle o innych.

Dlaczego? Negatywna energia tych słów działa i na Ciebie i… i również na Twojego odbiorcę. Ty może i wyrzuciłaś z siebie worek kamieni, ale z tym workiem kamieni właśnie będziesz się kojarzyć innym. A to nie jest już ten obraz osoby charyzmatycznej z dzieciństwa, prawda?

Głos. A konkretniej też i jego ton.

Słowo “dziękuję ” możesz powiedzieć ot tak, po prostu, bez emocji. Ale jako kobieta charyzmatyczna, dodasz trochę emocji, nadasz odpowiedni ton i już druga osoba wie, że naprawdę może wierzyć w to, co mówisz i że naprawdę jesteś wdzięczna. A umówmy się- my kobiety mamy tą fantastyczną moc modulacji głosem. To oczywiście przykład jednego słowa. Ale zabawa z całym zdaniem może być o wiele bardziej intrygująca. Wypróbuj sama.

I pamiętaj – nie chodzi tu o sztuczność. Tu muszą być prawdziwe emocje. Kobieta charyzmatyczna się ich nie boi. Ba, nawet wie jakich emocji i jakiego tonu kiedy użyć.

Pogoda ducha- bo kto z nas lubi osoby bez poczucia humoru, wiecznie naburmuszone, nie potrafiące się uśmiechnąć. No kto?

Nie mowa tu teraz o tym, że masz nauczyć się sypać żartami z rękawa. Chodzi właśnie o tą dobrą energię, którą masz w sobie. A masz ją na pewno. Pielęgnuj ją więc i dbaj, bo wtedy łatwiej jest wyrażać własne piękno i dać odczuć je innym. A ludzie lubią piękne rzeczy. – oczywiście w znaczeniu “piękne dusze”.

Perfecto? A no właśnie niekoniecznie. Czyli wcale nie musisz być perfecto!

Ale chwila… nie masz tak, że właśnie osoba charyzmatyczna kojarzy Ci się z perfekcjonizmem❓

Ha, w tym sęk. Kobiety charyzmatyczne dzięki temu, że znają swoje niedoskonałości, potrafią obrócić je w żart, zakryć pewnością siebie, czy też nawet dzięki nim rozpocząć nowy temat do rozmów. Nie jest to łatwe… No nie jest… bo przecież w głowie wciąż myśli “a co pomyślą inni?”.

A co w głowie ma kobieta charyzmatyczna?

“A co mnie to obchodzi, poradzę sobie z nimi, robię swoje”.

Potrafisz tak? Na pewno – jednak wymaga to trochę cierpliwości, dyscypliny i wprawy- a przecież dla chcącego nic trudnego ?

Na koniec pytanie do Ciebie, która już powtórzyło się na początku tego artykułu.

Kogo widzisz, gdy słyszysz “osoba charyzmatyczna”?

Napisz w komentarzu.

Mega Czarniecka, Project Manager w embraceyourlife.pl

DOŁĄCZ DO NASZEJ OTWARTEJ GRUPY NA FACEBOOKU
EMBRACE YOUR BUSINESS MAP
ABY OTRZYMYWAĆ JESZCZE WIĘCEJ
WARTOŚCIOWEJ WIEDZY

 

DOŁĄCZAM DO GRUPY