Kiedy decydujesz wewnętrznie, że podejmujesz pracę nad zmianą swojego wyglądu, w szczególności pod kątem zrzucenia zbędnych kilogramów – musisz podjąć wysiłek.

Wysiłek ten składa się z pracy nad nowymi nawykami – w szczególności nawykami żywieniowymi, a w drugiej kolejności nad wysiłkiem fizycznym. Czyli skupiasz uwagę najpierw na tym, co daje najważniejszy efekt.

Udaje Ci się. Robisz to. Mija 3 miesiące i już widzisz na swoim ciele zmiany. Cieszysz się, więc inwestujesz jeszcze więcej czasu w pracę nad tym obszarem. Po pół roku wyglądasz już całkiem nieźle. Inwestujesz więc w trenera personalnego i wiedzę o tym, jak sprawić, aby powiększać mięśnie, nadal paląc tłuszcz. Zmieniasz plan żywieniowy, dopasowujesz treningi. Robisz to regularnie.

Mija rok. Wyglądasz świetnie. Nigdy dotąd nie czułaś się lepiej w swojej skórze. Zyskujesz pewność siebie. Rezygnujesz z pracy z trenerem.

Stać się mogą trzy rzeczy:

  1. Pociągniesz temat i już przez resztę życia będziesz świadomie dbać o swoje zdrowie i ciało.
  2. Nadwyrężysz temat i popadniesz w paranoję, nadmiernie zwracając uwagę na kalorie, a siłownia stanie się Twoim pierwszym domem.
  3. Lub – zaprzepaścisz całą roczną pracę, wszystkie poczynione w tym kierunku inwestycje i znów wrócisz do nawyków sprzed roku.

Najpierw może się zacząć niewinnie – nieregularne posiłki tłumaczone brakiem czasu na gotowanie. Albo kilka burgerów w tygodniu. Potem więcej kalorii i mniej ruchu. I gotowe – brzuszek i boczki sprzed 12 miesięcy znów będą na swoim miejscu. Może nawet większe.

Aby utrzymać lub polepszyć efekt, z którym stoisz dziś przed lustrem – nie możesz przestać. Musisz działać. Robić. I nie przesadzić.

I…

Dokładnie to samo dzieje się w innych sferach życia, w których pragniesz zmian. Aby te zmiany były możliwe, musisz zacząć od podjęcia wewnętrznej decyzji.

Świadomej decyzji, której nie będziesz sobie w mózgu argumentowała każdą najmniejszą wymówką.

Kolejny krok, to wysiłek włożony jednocześnie w naukę nad danym obszarem i realizowanie jak najszybciej lekcji, jakie zdobywasz. Skuteczna nauka jest tylko wtedy, kiedy od razu się ją wdraża, a nie czeka na właściwy moment, zamykając notatki w szufladzie.

Najbardziej widoczny efekt jest wtedy, kiedy w pierwszej kolejności wybierasz odpowiednie działania pod wyznaczone sobie świadomie cele.

Gdy widzisz pierwsze efekty, inwestujesz dalej. Rozwijasz się dalej. Szukasz mentora, przewodnika, człowieka który jest kilka kroków przed Tobą. Działasz i uczysz się jednocześnie. Czasem popełnisz błędy, zjesz kilka burgerów za dużo, podpiszesz umowę z nieodpowiednim klientem, przeinwestujesz, stracisz, zaufasz nieodpowiedniej osobie, pozwolisz sobie wejść na głowę.

Ale jesteś w procesie – uczysz się, więc od razu wyciągasz wnioski. Na przyszłość. Nie po to, aby nie wchodzić dwa razy do tej samej wody, ale żeby wiedzieć, jak wejść aby za drugim razem się nie poślizgnąć.

Dochodzisz do momentu, w którym z dumą stwierdzasz, że idzie Ci świetnie. Jesteś na fali. Zyskujesz pewność siebie. Świetne kontakty. Nowe znajomości. Nowe możliwości. Wymarzony styl życia.

Jednak. Aby utrzymać lub polepszyć efekt – nie możesz przestać. Musisz działać. Robić. I nie przesadzić.

Musisz rozwijać się dalej. Już same umiejętności do budowania biznesu nie wystarczą. Potrzeba Ci kolejnej pracy – aby wszystko to, co posiadasz nie zaczęło posiadać Ciebie. Abyś była wolna w swoich wyborach i nieuniezależniona od pięknych rzeczy czy sławy, jaką zdobyłaś. To ważna praca.

Jeśli ją ominiesz, staną się dwie rzeczy:

  1. Popadniesz w depresję
  2. Zaprzepaścisz swoją pracę, tracąc wszystko.

Nie możesz przestać. Musisz działać.

Dopiero w momencie, w którym zbudujesz sobie dochód pasywny, który będzie przewyższał wszystkie Twoje koszty – możesz zdecydować, czy chcesz przestać. Jednak wtedy całą pasję do działania będziesz mieć tak mocno we krwi – że może się okazać, że przestać nie będzie nawet opcją, którą rozważysz.

Tymczasem… Na jakim etapie zmian jesteś? W jakiej sferze idzie Ci to lepiej, a w jakiej widzisz, że musisz nadgonić?
I – czy na pewno dobrze rozumiesz definicję dochodu pasywnego?

Doceniaj swoje sukcesy!
Sylwia

P.S. Jeśli wiesz, że potrzeba Ci wsparcia w zwiększeniu obecnej sprzedaży w zakresie Twojej ekspertyzy, zapraszamy do kontaktu: [email protected]

O szczegółach współpracy możesz też przeczytać poniżej:

DLA POCZĄTKUJĄCYCH

STRATEGIA MARKETINGOWA Z KONSULTACJAMI

Dopiero co założyłaś fanpage i chcesz budować markę osobistą? To idealne miejsce, aby rozbujać Twoją markę. Możemy wziąć pod lupę Twoje dotychczasowe działania promocyjne i sprzedażowe, aby dać Ci wskazówki co dopracować, czego kompletnie nie robić lub czego robić więcej. Stworzymy dla Twojej marki strategię marketingową, dzięki której zaczniesz regularnie zyskiwać nowych klientów i zbudujesz społeczność. Wszystko po to, abyś mogła Twój pomysł traktować jak regularny biznes, a nie tylko chwilowe hobby.

WIĘCEJ

DLA ZDETERMINOWANYCH

MENTORING BIZNESOWY DOPASOWANY DO UMIEJĘTNOŚCI

Masz już pierwszych, zadowolonych klientów w swoim portfolio? Brałaś udział w różnych kursach o tym, jak budować społeczność na FB, jak promować się na Instagraime a może nawet wiesz już jak ustawiać reklamę (przynajmniej w podstawowej wersji)? Jeśli czujesz, że masz większy potencjał i chcesz wdrożyć kursy online albo dopracować obecną formę ich sprzedaży – tworząc stabilny model biznesowy – dobrze trafiłaś. Popracujemy z Tobą od 3 do 6 miesięcy, ze skupieniem na efektach. Pomijając pierdoły.

WIĘCEJ

DLA ZAAWANSOWANYCH

DOPRACOWANIE MODELU BIZNESU I ZWIĘKSZENIE SPRZEDAŻY

Sprzedajesz kursy, szkolenia lub usługi przez Internet regularnie? Masz powyżej 50.000 zł przychodu brutto rocznie (lub więcej) i ZDECYDOWANIE potrzeba Ci skoku kwantowego (o przynajmniej jedno zero) bo… Jesteś zestresowana, masz na sobie za dużą odpowiedzialność i zdecydowanie za mało czasu? Podczas współpracy uporządkujemy Twój model biznesowy, usuniemy zbędne rzeczy z kalendarza i listy produktów/ usług, zoptymalizujemy procesy, dopracujemy sprzedaż i cash flow. W jak najszybszym czasie.

WIĘCEJ