Nie ma znaczenia to, czy jesteś początkująca, czy zaawansowana w jakimś konkretnym temacie czy zakresie wiedzy. Jeśli zdecydowałaś się dzielić Twoją pasją i wiedzą z innymi w internecie, czy to przez pisanie bloga, udostępnianie video, podcastów, .mp3, e-booków, webinarów, czy jakkolwiek sobie tylko wymyśliłaś – zawsze nadejdzie taki moment, w którym będziesz musiała zmierzyć się z jednym odczuciem ludzi, u których ego gra pierwsze skrzypce. A tym odczuciem jest ZAZDROŚĆ.

ZAZDROŚĆ, to nie emocja. Emocją główną jest strach. Strach, który paraliżuje ludzi do tego stopnia, że stosują oni wobec siebie samych oraz wobec innych różne zabiegi uczuciowe.

Zazdrość to uczucie, które odczuwa Twoje ego. Przez odczuwanie zazdrości ego decyduje się na dwie rzeczy – atak lub ucieczkę. Atak może przybierać różne formy. Niekoniecznie mus dochodzić do wyzwisk i rękoczynów, jeśli mowa a ego, które podjęło się ataku. Czasem możesz sobie nawet nie zdawać sprawy, że zostałaś zaatakowana przez czyjeś zazdrosne ego, które sprawdza Twoje granice cierpliwości lub zaufania do ludzi, aby za Twoimi plecami zrobić coś przeciwko Tobie.

Jak sobie radzić z ludzką zazdrością?

Fakt, bez względu na to, w jakiej branży działasz, tak czy inaczej musisz mieć w sobie dużo siły, aby przetrwać nie zjedzona przez wilki pilnujące swojego terytorium. I nie ważne, czy byłaś pierwsza, która rozpoczęła w Polsce trend internetowego szaleństwa w danej niszy, czy jesteś któraś z kolei – zawsze trafisz na jakiegoś wilka lub wilk trafi na Ciebie.

Najlepsze, co możesz zrobić dla samej siebie, to po prostu się nie poddawać. Jeśli jesteś pewna tego, że wartość, jaką udostępniasz jest pomocna i przydatna innym, a jednocześnie Tobie samej sprawia frajdę dawanie i zabawa z promocją w internetowej przestrzeni – to rób to bez względu na wszystko.

Nie porównuj się do innych. To najgorszy cios, jaki możesz sobie zadać.

Jeśli zaczniesz się porównywać, sama pozwolisz na to, aby Twoim ego kierował STRACH. A wtedy będziesz posuwała się do desperackich czynów podejmowania współpracy z wilkami, w towarzystwie których Twoje serce i dusza nie czują się swobodnie. Lub sama zaczniesz zazdrościć innym tego, w jakim miejscu są teraz. Przez to zamkniesz się w obłędnym kole z którego ciężko będzie Ci się wydostać.

Zazdrościsz innym?

Zazdrościsz im sukcesów, rzeczy, które posiadają? Im więcej gromadzisz w sobie negatywnych emocji i rzucasz nimi w innych, tym bardziej krzywdzisz samą siebie.

Jak mówi 3 zasada dynamiki: Oddziaływania ciał są zawsze wzajemne. To znaczy, że to co dałaś nie wróci do Ciebie. To już do Ciebie wróciło, tylko Ty jeszcze możesz tego nie doświadczać. Im więcej dajesz – tym więcej do Ciebie wraca. Zastanów się więc, co dajesz.

Najpiękniejszą sztuką jest sztuka wybaczania – sobie samej, a potem dopiero innym. Jeśli nie uporasz się sama ze swoją zazdrością, poczuciem winy, poczuciem beznadziei, rolą ofiary i wszystkimi tymi negatywnymi uczuciami – to zawsze będziesz miała pod górę. I zawsze u innych będziesz widziała coś, czego Tobie brakuje. A to wszystko przez nieświadomość tego, jak wiele odpowiedzi i wszystkiego tego, czego Ci trzeba – masz w sobie.

Skąd to wiemy?

Bo poza marketingiem internetowym, każda z nas interesuje się również psychologią, działaniem ludzkiego umysłu, energią i trochę też fizyką kwantową. Nie są nam obce powyższe doświadczenia z wilkami. De facto, same kiedyś nieświadomie walczyłyśmy z innymi – dlatego wiemy, że „nie przejmuj się i rób swoje” jest łatwo powiedzieć.

Tak naprawdę to proces i test od Wszechświata (nazwij go jak chcesz), który będzie jeszcze nie raz wracał, aby sprawdzić, czy tę lekcję masz już za sobą.

Ja życzę Ci z serca powodzenia. I załączam bardzo dobrą piosenkę Natalii Nykiel, która na pewno poprawi Ci humor.

Pozdrawiam, Honorata.