Jak działa na Facebooku funkcja “oglądająca ekipa” (marzec 2018)?

Jeśli prowadzisz swoją grupę na Facebooku, prawdopodobnie już masz, albo niedługo będziesz mieć u siebie nową funkcję posta pod tytułem „OGLĄDAJĄCA EKIPA”.

Czym jest ta tajemnicza funkcja i do czego służy?

Zanim przeczytasz uważnie do końca, zostaw po sobie ślad pod tym postem w podziękowaniu za to, co tutaj przeczytasz. Ta informacja będzie dla Ciebie szczególnie pomocna, jeśli robisz regularne LIVE na Facebooku albo video, które wgrywasz bezpośrednio na to medium.

Jako Administrator albo Moderator jakiejś grupy na Facebooku (w której pojawiła się opcja „oglądającej ekipy”) możesz dodawać dowolne, publiczne video, ustawiając je w kolejkę i wyświetlając członkom grupy. Osoby, które dołączą do oglądającej ekipy będą mogły obejrzeć W TYM SAMYM CZASIE video, które ustawiłaś dla nich w kolejkę.

Odbiorcy nie będą mogli przewinąć danego video z kolejki ani wcisnąć pauzy (tak, jak może to zrobić admin lub moderator grupy).

Chodzi o to, aby zwiększyć zaangażowanie odbiorców, tworząc iluzję bycia na żywo (NA LIVE) na danym „show” czyli konkretnym video albo w całej kolejce.

Co to właściwie oznacza?

🔥Facebook właśnie dał Ci możliwość stworzenia Twojego własnego programu telewizyjnego, w którym ustalasz program odtwarzania i od danej godziny wyświetlasz swoje „seriale”, „filmy dokumentalne” albo „telenowele” w grupie.🔥

Co ciekawe – nowy bajer od FB nie działa poprawnie na telefonach komórkowych oraz na niektórych przeglądarkach, np. Firefox. Przez to zamiast możliwości dołączenia do „oglądającej ekipy” odbiorcy mogą widzieć informacje „załącznik niedostępny” i uznać, że coś poszło nie tak z udostępnianym przez Ciebie linkiem…

Jak zacząć z tej funkcji korzystać (zakładając, że Facebook poprawi co nieco)?

Zrób sobie mały test w grupie, w której pojawiła się taka opcja (pamiętaj, że musisz być Administratorem albo Moderatorem takiej grupy). Całą instrukcję znajdziesz na poniższych zdjęciach.

Jeszcze tylko kilka wskazówek od nas.

📌Zwróć uwagę, że Facebook zaczyna „czytać” to, co piszesz na temat swoich video. Nabiera więc większego znaczenia to, jakie tytuły nadajesz Twoim LIVE’om oraz video wgranym bezpośrednio. Ma też znaczenie to, co znajduje się w opisie.
Tak – robi nam się na Facebooku taki mały YouTube w połączeniu z Telewizją tematyczną.

Dziwnym elementem całej funkcji „oglądająca ekipa” jest fakt, że po zakończeniu się kolejki nie pozostaje Tobie ani pozostałym odbiorcom nic poza informacją, że IMPREZA SIĘ ZAKOŃCZYŁA. Dosłownie – nie masz informacji o zaangażowaniu ani komentarzach z danej kolejki.

Masz jakieś dodatkowe pytania dotyczące tej funkcji? Myślisz, że się przyjmie? Czy zrodzi się dzięki niej nowa kultura oglądania „telewizji” Facebookowej? Planujesz wykorzystać tę funkcję u siebie?

Zobacz całą instrukcję korzystania z funkcji poniżej:

Krok 1. Stwórz nowy post z funkcją “oglądająca ekipa” i opublikuj go.

Krok 2. Dołącz do oglądającej ekipy jako osoba publikująca post o programie/ kolejce i zacznij ustawiać pierwsze video dla oglądających.

Krok 3 – wyszukaj po tytułach video, które chcesz ustawić w kolejkę. Możesz znaleźć je wśród wszystkich postów publicznych FB (video lub LIVE) albo z Twojej grupy.

Krok 4 – ustawiaj video w kolejkę, jedno po drugim.

Krok 5 – sprawdź swoją kolejkę po ustawieniu jej i edytuj w razie potrzeby.

Pamiętaj, że funkcja nie działa poprawnie w niektórych przeglądarkach i na telefonach. Miejmy nadzieję, że FB to szybko poprawi

2018-03-21T16:12:45+00:00

Nie krępuj się, dodaj KOMENTARZ

BEZPŁATNA SERIA VIDEO DOSTĘPNA
DO 4 LISTOPADA!

Warsztat online dla osób przedsiębiorczych, które wierzą, że poza 5-cioma zmysłami istnieje znacznie większy świat, rządzony prawami natury – i są otwarte zgłębiać jego tajemnice.

Loading...