Dziewczyny, jaka jest najważniejsza rzecz, która pomoże mi szybko zbudować moją markę online?

Czy jest jakiś sekret, o którym nie mówicie, a który ma wpływ na sprzedaż online i rozpoznawalność mojej marki?

Kiedy dostajemy od naszych czytelniczek i klientek tego typu pytania, nie ukrywamy odpowiedzi, bo nie jest ona niczym zaskakującym.

Owszem – istnieje złoty środek, który pozwala na szybsze zbudowanie rozpoznawalności marki, a nawet zwiększenie zaufania do niej. Co to takiego?

MAGNETYCZNA OSOBOWOŚĆ

W dzisiejszych czasach bardzo trudno znaleźć niszę, w której jest niska konkurencja. Z czasem nie będzie wcale łatwiej. Ale jeśli dobrze zastosujesz ten “sekret”, którego wszyscy tak bardzo poszukują i pragną “posiąść”, to będzie Ci znacznie łatwiej.

Istnieje jednak zła wiadomość, której nie powie Ci każdy, kto uczy, jak promować firmę przez internet. Brzmi ona:

NIE KAŻDY POSIADA MAGNETYCZNĄ OSOBOWOŚĆ

Czym jest “Magnetyczna Osobowość”?

Jest to osobowość, która przyciąga ludzi podobnych sobie albo… przeciwnych sobie. Bo przecież każdy magnes ma dwa bieguny: dodatni i ujemny.

Jeśli więc obecnie zmagasz się z jakimiś trudnościami i powiedzmy, że dotyczą one sfery rozwoju biznesu… Bo np. masz przekonanie, że Twoich klientów nie ma na Facebooku, to możesz przyciągać do swojego życia takie osoby, które mają podobne przekonanie i będziecie się razem w tym utwierdzać.

Albo możesz przyciągnąć osoby, które mają inne doświadczenie i znają rozwiązanie, które może zmienić Twoje przekonanie.

No dobrze, ale o co chodzi z posiadaniem (albo nie) magnetycznej osobowości w kontekście budowania marki?

Magnetyczna osobowość w kontekście budowania marki online

Ludzie lubią podążać za autorytetami. Od dziecka mówi się nam, aby uczyć się od lepszych, bardziej doświadczonych. Ale sama dobrze wiesz, że nauczyciel, który jest bardziej doświadczony, może czasem zanudzić na śmierć. Jeśli do tego źle pachnie mu z ust, a lekcje z nim to jedna wielka męczarnia, to najlepszym wyjściem jest się z takich lekcji urywać.
Jeśli w świecie online jesteś tym “nauczycielem”, który nie przyciąga swoją osobowością, to nie pomoże Ci duże doświadczenie czy znanie się na czymś lepiej od innych.

Jak zyskać magnetyczną osobowość?

Magnetycznej osobowości nie ma każdy i nie można z tym walczyć. Możesz pójść na różnego rodzaju kursy na temat budowania zaufania lub relacji z klientami, ale kiedy nie wykonasz PRAWDZIWIE GŁĘBOKIEJ I WEWNĘTRZNEJ PRACY:
nad negatywnymi przekonaniami
nad intencjami w działaniu i wobec drugiego człowieka
nad odkryciem swojej życiowej misji
…na nic zda Ci się każdy inny kurs, który potraktujesz tylko jako kolejną przykrywkę tego, co faktycznie masz do odkopania.

Czy na co dzień jesteś osobą pozytywną, która z radością wspiera innych, nie szczędzi dobrego słowa, uśmiecha się do swoich myśli i czuje prawdziwą, głęboką wdzięczność za to, co posiada i gdzie jest obecnie w swoim życiu?

Jeśli odpowiedź brzmi “TAK”, to zdecydowanie jesteś już (lub niedaleko Ci do…) osobowością magnetyczną, przyciągającą do siebie głównie osoby podobne sobie. Albo takie, które mogą się od Ciebie czegoś nauczyć.

Czy magnetyczna osobowość wystarczy?

Oczywiście, że nie. Jeśli masz magnetyczną osobowość, to znak, że będzie Ci znacznie łatwiej SZYBCIEJ zbudować markę, która będzie rozpoznawalna w świecie online i za którą inni zechcą podążać, ale to nie jest wszystko, czego Ci trzeba.

Poza osobowością i odpowiednim podejściem potrzebujesz też umiejętności, sporo motywacji i chęci do działania. Możesz też potrzebować mentora, który już jest tam, dokąd Ty zmierzasz.

Czy każda marka online potrzebuje magnetycznej osobowości?

Jeśli utożsamiasz się ze swoją marką, to znaczy, że tak naprawdę sama jesteś marką – bez względu na to, jak nazywa się Twoja firma czy logo. Nawet, jeśli prowadzisz sklep internetowy z produktami albo sprzedajesz produkty innych firm – będziesz mogła to robić skutecznie tylko wtedy, kiedy pokażesz, że warto Cię słuchać i zaufać Ci w tym konkretnym momencie.

Wiele kobiet, które do nas trafiają, ma problem z pokazywaniem siebie i swojego podejścia. Uważają, że znacznie bardziej profesjonalnie wypadną, kiedy pozostawią swoje spostrzeżenia dla siebie i utrzymają relację z odbiorcami na dystans.

Guzik prawda.

Pokaż siebie, to w co wierzysz. Pokaż swój uśmiech, swój punkt widzenia i… swoją magnetyczną osobowość.

A potem pozwól sobie przyciągać więcej tych podobnych sobie.

Powodzenia,

Honorata

DOŁĄCZ DO NASZEJ OTWARTEJ GRUPY NA FACEBOOKU
EMBRACE YOUR BUSINESS MAP
ABY OTRZYMYWAĆ JESZCZE WIĘCEJ
WARTOŚCIOWEJ WIEDZY

 

DOŁĄCZAM DO GRUPY