Nasz SEKRET większej ilości lepiej płacących (i bardziej świadomych) klientów

W ostatnim czasie dużo pisałyśmy o taktykach albo strategicznym podejściu do marketingu i promocji marki w internecie, więc dzisiejszy artykuł będzie także o tym. A jednak o czymś innym.

Poniżej przedstawimy Ci nasz SEKRET pozyskiwania większej ilości lepiej płacących klientów, który stosujemy od ponad 18 miesięcy – kwartał w kwartał z większym powodzeniem.

Wierzymy, że jest to jednocześnie podstawowy składnik, bez którego także rozwój Twojego biznesu nie będzie mógł pójść do przodu.

W skrócie ten sekret brzmi:
Jeśli chcesz mieć więcej, musisz stać się kimś więcej!

Jeśli chcesz mieć więcej klientów, lepiej płacących i polecających Cię innym, musisz na początek stać się kimś więcej, niż jesteś w swojej głowie i w rzeczywistości teraz.
Oznacza to, że musisz być gotowa uczyć się nowych rzeczy i być otwarta na rozwój – PRZEDE WSZYSTKIM TEN MENTALNY. Nawet, jeśli często wymaga to od Ciebie wyjścia poza strefę komfortu.

Musisz stać się osobą, która stosuje to, o czym mówi i czego uczy innych. Jeśli sama za sobą nie stanęłabyś murem, dlaczego uważasz, że inni powinni to zrobić?

Bardzo często widzimy i spotykamy osoby, które chciałyby dojść do większego sukcesu biznesowego, stosując drogę na skróty. Czyli – mieć więcej, lepiej płacących klientów – nie dając nic w zamian.

Ten sekret zaczyna się w głowie.

Kiedy rozpoczynałyśmy rozwój embraceyourlife.pl, musiałyśmy same zmierzyć się z tym, o czym teraz piszemy. Kiedy zrozumiałyśmy, że same umiejętności nie wystarczą – że musimy BYĆ tym człowiekiem, którego chcemy przyciągać (emanować taką energią, czuć ją w sobie i żyć odpowiednimi wartościami). Gdy ten fakt do nas dotarł, podjęłyśmy 8-miesięczną pracę nad własnym rozwojem emocjonalnym i mentalnym – robiąc tylko tyle, ile trzeba było dla przetrwania. Po tym wróciłyśmy silniejsze, pewniejsze siebie i wartości, którą oferujemy. I od tego czasu zaczęła dziać się dla nas magia.

A ponieważ rozwój mentalny to praca na całe życie – kwartał w kwartał odnotowujemy postępy – także finansowe, opierając swoje działania i sprzedaż o wartości, w jakie wierzymy i jakimi żyjemy.

Jak ten artykuł faktycznie może pomóc Ci przyciągać lepiej płacących klientów, rozumiejących wartość, którą im dostarczasz?

Musisz zrozumieć, że cały proces rozpoczyna się od Ciebie.Nie masz pojęcia, jak zacząć? Żaden problem. Oto pierwsze pomysły:

  • Czytaj co najmniej jedną książkę dot. rozwoju mentalnego i emocjonalnego na kwartał
  • Czytaj co najmniej jedną książkę dot. Twojej branży na kwartał
  • Raz w roku uczestnicz w jednym, tematycznie powiązanym z Twoim biznesem, kongresie albo konferencji
  • Zacznij stosować poranne nawyki

Jeśli to nie wyciąga Cię poza strefę komfortu, nie pomijając żadnego z powyższych dołącz jeszcze:

  • co najmniej 3 wystąpienia publiczne w roku na większych scenach ze swoim tematem
  • publikację regularnego contentu video na swoich mediach społecznościowych
  • podcast 2 razy w miesiącu

Jako ekspertka w swojej dziedzinie nie masz problemu z mówieniem o swoim temacie, to nie podlega dyskusji. W przeciwnym wypadku nie miałabyś klientów w ogóle.

Rzecz w tym, że jeśli marzysz o ciągłym sukcesie i efektach finansowych za nim idących, musisz rozwijać się nie tylko w zakresie swojej branży czy dziedziny. Co też oznacza zanurzenie się w tematach, które do tej pory mogły nie być dla Ciebie wygodne.

Nagroda jest satysfakcjonująca. Jeśli Ty otworzysz się na taki rozwój – wszechświat Cię usłyszy i da Ci to, na co się przygotowałaś.

Pozdrawiamy,

Sylwia, Honorata