3 sposoby na walkę z lenistwem

Wiemy, że są wakacje i okres urlopowy rozpoczął się na dobre. Nawet, jeśli prowadzisz swój biznes i masz trochę pracy, to podświadomość pewnie daje Ci przyzwolenie na odkładanie wielu spraw na jutro…

Ten artykuł jest dla tych, które chcą przejąć kontrolę nad swoim życiem.

_____________________________________________________________

❓ JAK ZDEFINIOWAŁABYŚ LENISTWO ❓

Brak zainteresowania czymkolwiek?
Brak ochoty do podjęcia się pracy?
Uczucie wiecznego zmęczenia?
Uczucie beznadziejności?
A może jeszcze coś innego przychodzi Ci na myśl?

Zapewne każda z czuła się to, co wypisane wyżej, w wielu momentach swojego życia.

➡I ten dziwny stan, gdy wiesz, że masz coś do zrobienia, nieważne jak pilne by to nie było- ale po prostu nie jesteś w swojej strefie komfortu i wolisz to zrobić za godzinę, albo pod wieczór, a najlepiej dopiero jutro.
A jutro… Chyba każda z nas wie, co oznacza przełożenie sobie pracy na „na jutro”. Można by nawet tym „na jutro” dać nazwę nowej metodzie wykonywania zadań- czyli:

Czekaj „na jutro”, a nie będziesz musiała tego robić już nigdy.

Tylko, że gdzieś tam nasz umysł pomija fakt, że konsekwencje mogą być dla nas nieco bolesne🤫. Po prostu wypluwa to z pamięci i “przykleja” gdzieś na włosy, które później stają dęba, gdy okazuje się, że np. zlew ma już swój własny ekosystem, waga stoi, a nawet i wzrosła o te parę kilo, biurka to już nawet nie widać pod tym stosem papierów itp. Nie mówiąc już o relacjach z bliskimi, rodziną, przyjaciółmi, które mogą zostać dość mocno nadszarpnięte przez lenistwo. Omijanie spotkań, imprez rodzinnych, czy nawet najprostszej rozmowy telefonicznej- cóż- no czasem się nie chce, ale teraz jesteś tu po to, żeby Ci się chciało i by Twoje życie nabrało większego sensu.

Wiesz, że ponad 20% populacji cierpi z powodu zwlekania lub lenistwa? To aż  1 na 5 osób! Zmieńmy to!

Lenistwo powstrzymuje nas przed spełnianiem marzeń, pozyskaniem nowej umiejętności, a czasem nawet jest tak, że chcemy tak bardzo tej jednej rzeczy, ale… Mamy skłonność do obwiniania życia lub naszej obecnej sytuacji lub wszystkich innych dookoła, ponieważ te rzeczy nam nie wychodzą 🤔.

Ale wiesz co? To co dzieje się na zewnątrz, poza Tobą, poza Twoim ciałem i umysłem, nie ma nic do tego, co jest w Tobie. To Ty, Twoje wnętrze może determinować to, co się dzieje na zewnątrz 😇.

“Tylko pamiętaj, możesz zrobić wszystko, na co nastawisz swój umysł, ale to wymaga działania, wytrwałości i stawienia czoła twoim lękom.”

Gillian Anderson

Jest jeszcze coś, co powoduje, że łatwiej i wygodniej jest pozostać w strefie LENISTWA.
Szczerze mówiąc, nawet jeśli nasze marzenia są ekscytujące lub niosą ze sobą ogromną dawkę nadziei, mogą zarazem okazać się zniechęcające. A to dlatego, że osiągnięcie celu wymaga od nas kilku godzin ciężkiej pracy lub przezwyciężenia pewnych słabości, których poruszenie przyprawia nas o mdłości. Być może będziesz musiała nauczyć się około stu lub dwustu nowych rzeczy, aby choć trochę zbliżyć się do swojego celu.

I właśnie wtedy lenistwo bierze górę. Uruchamia się w nas ten mechanizm obronny, który chroni nas przed cierpieniem, bólem i wysiłkiem.

Wspaniałe jest jednak w tym wszystkim to, że z lenistwem nie musimy żyć.

A Ty chcesz z nim walczyć i za chwilę dowiesz się jak, prawda? 😍

1️⃣ Podziel swój cel na mniejsze zadania

🏔Wyobraź sobie, że stoisz na przed ogromną górą, na której wierzchołku będziesz mogła spełnić swoje największe marzenie- taka nagroda. Zaczynasz się wspinać, jednak jak to przeważnie w górach bywa, odległość między Tobą a wierzchołkiem góry, zdaje się nie zmniejszać, a w dodatku co róż napotykasz jakieś przeszkody, przez które zaczyna brakować Ci sił.

🏔 Lub też stoisz przed górą z Twoim marzeniem na szczycie, ale tak naprawdę nie wiesz jak się wspinać, boisz się, bo nie wiesz od czego zacząć, a na dodatek nie wiesz, kiedy dotrzesz na sam szczyt i czy w takim razie, w ogóle Ci się to opłaca.

Więc zamiast patrzeć na to jak na tę wielką górę, spróbuj rozbić ją na wiele mniejszych wzgórz albo przynajmniej robić miejsce na rozbicie namiotu by móc wziąć chwilę oddechu, nagrodzić się za wykonany już do tej pory trud, nabrać nowej energii i iść dalej 🔝.

Jeśli np. chcesz schudnąć, zamiast skupić się na głównym celu, czyli stracie, powiedzmy 10 kilogramów, spróbuj zrobić plan, w którym 4-5 razy w tygodniu będziesz biegała po 3 kilometry. Nie martw się, sprawdzając swoją wagę każdego dnia i widząc, jak blisko jesteś do 10 kilogramów. Po prostu trzymaj się tego małego celu. Po 3 tygodniach zwiększ ilość kilometrów, aż w końcu osiągniesz swój główny cel.

Co więcej- czasami naprawdę NIE JEST WAŻNY Twój główny cel, a te wszystkie kroki, które wykonujesz w drodze na szczyt. Może okazać się, że któryś z tych małych kroków będzie Twoim największym marzeniem i osiągnięciem, którego nawet nie spodziewałaś się zdobyć, ale dzięki podjętej drodze ku celu, odkryłaś je i możesz być z siebie teraz naprawdę dumna.

Nie pytaj też więc o czas i nie zastanawiaj się nad nim zbyt długo- bo tak jak i ze zmianą celu, może okazać się, że w pewnym momencie w drodze na szczyt odkryjesz nowo wybudowaną kolejkę i właściciel pozwoli Ci się nią przejechać, przez co zyskasz na czasie. Wcześniej o tejże kolejce nawet nie wiedziałaś, prawda? Nawet nie przyszła Ci ona na myśl. A jednak- wszechświat podsuwa Ci różne pomysły i możliwości, byś osiągała pełnię szczęścia.

2️⃣ Mów o swoich marzeniach innym

Postaraj się znaleźć kogoś, komu będziesz mogła zwierzyć się ze swoich marzeń i celów. To może być twój najlepszy przyjaciel, członek rodziny, a nawet szef! W każdym razie- im więcej takich zaufanych osób, tym lepiej, ponieważ będą Cię one na pewno dopingowały przy każdym stawianym przez Ciebie kroku i wspierały w chwilach zwątpienia 😍.

3️⃣ Staraj się jasno określić powód, dla którego musisz osiągnąć swoje cele

Każda z nas ma marzenie, do którego chcemy dotrzeć, a co może być jednocześnie naszą misją w życiu. Lub też chcemy awansować w naszej karierze (lub zdobyć lepszą), ponieważ chcemy wspomagać finansowo naszych rodziców czy też jeździć co 2 miesiące na rodzinne wakacje. Albo… chcemy poprawić nasze umiejętności społeczne, ponieważ chcemy być w dobrych relacjach.

Nasze powody będą różne dla każdego z nas i musimy jasno wiedzieć, dlaczego jest to dla nas ważne.

Co jeszcze bardziej wzmocni Twoją determinację do działania?

Emocje, które towarzyszą osiągniętemu celu.
Czyli postaraj się wyobrazić sobie i poczuj to, co będziesz czuła już niedługo, jak tylko osiągniesz to co sobie wyznaczyłaś. Poczuj tą radość i niesamowitą siłę, która mówi Ci:

Widzisz, dałaś radę! Wierzyłam w Ciebie od początku! Wszystko, co zrobiłaś by tu dotrzec, jest Ci wynagrodzone, brawo!

Oh… czyż to nie wspaniałe uczucie?

_____________________________________________________________

Mamy nadzieję, że za każdym razem, gdy tylko uświadomisz sobie, że łapie Cię lenistwo i ciągnie za nogi na kanapę przez TV, wrócisz do tego artykułu i przypomnisz sobie, jak możesz kopnąć „lenistwo” wraz z metodą „na jutro” w pupę i pozwolić sobie na samodzielne sterowanie swoim życiem.

A na koniec… Dlaczego o tym piszemy? Ostatnio rozmawiałyśmy pomiędzy sobą o tym, jaką każda z nas musiała przejść drogę przez 4 lata wspólnego budowania biznesu. Szybko doszłyśmy do wniosku, że gdyby nie:
 Wewnętrzna determinacja
 Konsekwencja
 Wewnętrzna dyscyplina
 Strategiczne planowanie
 Ciągły rozwój świadomości
…nie udałoby się nam stworzyć marki, która ma swoje efekty i spełnia cele, jednocześnie pomagając innym realizować marzenia.

I tak, bardzo często nam się nie chciało albo zrzucałyśmy winę na zewnętrzne czynniki. Jednak świadomość nie pozwalała nam się poddać. Życzymy Tobie tego samego.

A jeśli czujesz, że potrzebujesz naszej pomocy, by “ruszyć z kopyta”, pisz śmiało do nas na:

💌 kontakt@embraceyourlife.pl 💌

bo co trzy głowy, to nie jedna!😍

P.S. Napisz w komenatrzu, jakie Ty masz sposoby na walkę z lenistwem?😎

DOŁĄCZ DO NASZEJ OTWARTEJ GRUPY NA FACEBOOKU
EMBRACE YOUR BUSINESS MAP
ABY OTRZYMYWAĆ JESZCZE WIĘCEJ
WARTOŚCIOWEJ WIEDZY

 

DOŁĄCZAM DO GRUPY
2018-07-05T11:30:33+00:00

Nie krępuj się, dodaj KOMENTARZ

Loading...