Jeśli szukasz strategii marketingowej LinkedIn dla b2b lub zastanawiasz się nad najlepszymi praktykami LinkedIn b2b, to ten artykuł jest jak najbardziej dla Ciebie.

? LinkedIn to platforma, która istnieje już od 2003 roku, jednak tak naprawdę popularność tej platformy dopiero przybiera na liczbach… i efektach.

? LinkedIn jest aktualnie w fazie dużego rozwoju [boom] i jest to doskonała okazja do tego, by wykorzystać tę sytuację i  pozyskać więcej klientów na LinkedIn.

A skoro tak się dzieje, to nieładnie byłoby to tak po prostu „olać” i nie przekazać Ci paru ważnych rzeczy dotyczących tej biznesowej, a także zorientowanej na zatrudnienie platformy zwanej LinkedIn ?

Dziś poznasz 4 pierwsze kroki dotyczące strategii marketingowej LinkedIn.

? Zaczynamy! ?

1️⃣Zoptymalizuj swój profil tak, by zwiększyć własną widoczność.

Ale zanim… pytanie numer 1 do Ciebie:
Ale tak szczerze…

Naprawdę szczerze…

Kiedy ostatnio aktualizowałaś swój profil na LinkedIn?

Hm… To było jakieś 3 lata temu….

Zgadza się? Albo przynajmniej coś koło tego ?

Czy wiesz, że ok. 99% profili na LinkedIn są nieaktualne lub jak kto woli- nieaktualizowane?

1% ludzi jest na bieżąco ze swoimi aktualnościami! 1%! I to jest mniejszość, w której właśnie powinnaś być.

❓ Co więc robić?❓

✔ Update, update, update! – dołącz linki do swojej strony, dodaj informacje o tym, jak można się z Tobą skontaktować, a teraz dodatkowo możesz mieć wideo w swoim profilu!, dodaj informację o swoim wykształceniu itp.

✔ Ah, i co ważne- wstaw zdjęcia naprawdę dobrej jakości, przyzwoite, profesjonalne i odpowiednie do Twojej marki.  I nie, nie mówimy tu o zdjęciach z plaży, z piramidami w tle, czy nawet z grupą swoich znajomych.

✔ I na koniec- upewnij się, że Twój nagłówek zawiera słowo klucz, które mówi o tym, czym się tak naprawdę zajmujesz.

Ludzie naprawdę przeszukują LinkedIn w poszukiwaniu… innych ludzi. Kto by pomyślał, prawda?

2️⃣Powiększ swoje sieci kontaktów.

✔ Czyli powiększaj grono osób, których obserwujesz!

Naucz się dodawać ludzi na LinkedIn, zaraz potem jak poznałaś ich np. na żywo na jakimś spotkaniu, wydarzeniu, ale nawet i w sieci, np. na innych platformach społecznościowych.

? A teraz UWAGA- mamy naprawdę fajną wskazówkę dla Ciebie.?

Jeśli jesteś na jakimś wydarzeniu, szkoleniu, spotkaniu, czy gdziekolwiek, gdzie wiesz, że znajdują się tam Twoi potencjalni odbiorcy, uruchom aplikację LinkedIn i włącz ustawienia lokalizacji, dzięki czemu LinkedIn pokaże Ci innych jego użytkowników, którzy są w poliżu Twojego miejsca pobytu. Teraz pozostało tylko ich… dodać!

✔ Co więcej- a co jest baaardzo ważne. Upewnij się, że link prowadzący na Twój profil na LinkedIn jest widoczny na Twojej stronie internetowej np. w miejscu „O mnie”, czy „O firmie”, w Twoim emailowym podpisie, czy też innych platformach, z których korzystasz. Jeśli prowadzisz bloga- to też jest świetne miejsce na poinformowanie odwiedzających, że EJ HALO! Jestem też i na LinkedIn- kliknij tu i dodaj mnie do swojej sieci, by mieć ze mną stały kontakt!

✔ No i właśnie- CTA, pamiętasz? O CTA i jak je pisać, omawiałyśmy w jednym z naszym wpisów (jeśli  nie czytałaś- znajdziesz go TUTAJ). Użyj „Call To Action”, czyli wezwanie do działania, właśnie w tym miejscu. KONIECZNIE. Nie zostawiaj swoich odbiorców z ich własnymi myślami i rozterkami- czy zajrzeć w Twój profil, czy też nie.

?Mała wskazówka? Chcesz??

W CTA poinformuj swoich odbiorców, by napisali do Ciebie na LinkedIn, gdzie Cię znaleźli. Nie dość, że z ciekawości wejdą w twój profil, to też będą czuli, że mają pewne zadanie do wykonania, będą czuli tą powinność. A Ty zyskasz o kolejną osobę więcej.

Przy okazji- napisz też do nas na LinkedIn i daj nam znać, gdzie nas znalazłaś. Nasz LinkedIn znajdziesz TUTAJ

3️⃣Aktualizuj swoje statusy.

Ale w sposób angażujący użytkowników! Czyli twórz statusy, które rozpoczną dyskusje, zrodzą pytania itp.

Masz teraz ogromną możliwość na zwiększenie swoich zasięgów! Dlaczego? Facebook dla przykładu, jest już przeeeepełniony informacjami, nowościami, nowymi statusami, bla bla bla… a LinkedIn… jest w tym temacie trochę raczkujący. Jednak pamiętaj, że LinkedIn rośnie i możliwość łatwego zwiększenia swoich zasięgów może nie być już taka łatwa za rok, czy dwa. Jest to więc idealny czas. Czas dla Ciebie!

4️⃣Buduj relacje ?

Bądź pro aktywna w budowaniu relacji, czyli przejmuj inicjatywę!

Niech wejdzie Ci w nawyk komentowanie treści innych osób, których obserwujesz, ale nawet i tych których nie znasz. Poprzez takie zachowanie w sieci, puszczasz też sygnał, że angażujesz się i interesujesz, tym co dzieje się lub jest związane z Twoimi potencjalnymi klientami. Poza tym, jeśli będziesz angażować się w ich posty, statusy itp., będą oni odczuwali potrzebę odwzajemnienia się w każdym momencie, kiedy będą widzieli Twoje posty.

Proste? A nawet i przyjemne ?

_____________________________________

Dziś poznałaś 4 pierwsze kroki, które pomogą Ci zwiększyć zasięgi na LinkedIn. Już niedługo kolejne 3 kroki. Śledź nas więc uważnie! ?

A Ty jak do tej pory pracowałaś nad rozwijaniem swojej sieci kontaktów na LinkedIn? Podziel się z nami swoim doświadczeniem w komentarzu lub napisz do nas na maila  ? [email protected] ?

DOŁĄCZ DO NASZEJ OTWARTEJ GRUPY NA FACEBOOKU
EMBRACE YOUR BUSINESS MAP
ABY OTRZYMYWAĆ JESZCZE WIĘCEJ
WARTOŚCIOWEJ WIEDZY

 

DOŁĄCZAM DO GRUPY