TV: Ocenianie, a rozumienie innych

Jak często w swoim życiu słyszałaś od bliskiej Ci osoby, że nie postarałaś się za bardzo, że coś Ci nie wyszło, albo że w tym przypadku nie pomyślałaś? A ile razy była to ocena mijająca się z rzeczywistością, po której czułaś się po prostu źle dlatego, że tak naprawdę zrobiłaś wszystko, żeby ktoś był zadowolony, ale po prostu nie wyszło?

Tak bardzo starałaś się coś zrobić, żeby spełnić czyjeś oczekiwania, ale do końca ich nie znałaś więc finalnie i tak dana osoba nie była zadowolona

W życiu zawsze bywamy po dwóch stronach. W tym przypadku oceniającego lub ocenianego. Czasem nasza ocena jest wynikiem szybkich skojarzeń i programów utartych w naszej głowie.

Warto jest zatrzymać się chwilę i spróbować docenić to, co ktoś postarał się dla nas zrobić. Docenianie wzmacnia innych i nas.

W poniższym video dzielę się przemyśleniami na ten temat:


 

Dołącz do dyskusji w komentarzach poniżej:

Jak często zdarza Ci się jeszcze oceniać innych? W jaki sposób pracujesz nad tym, aby to zmieniać?

Może masz jakąś historię, która może zainspirować inne czytelniczki do zmian? Podziel się nią 😍. Jesteśmy tutaj, aby się wspierać wzajemnie.

Ściskam ciepło,

Sylwia

2018-05-04T11:57:33+00:00

Nie krępuj się, dodaj KOMENTARZ

BEZPŁATNA SERIA VIDEO DOSTĘPNA
DO 4 LISTOPADA!

Warsztat online dla osób przedsiębiorczych, które wierzą, że poza 5-cioma zmysłami istnieje znacznie większy świat, rządzony prawami natury – i są otwarte zgłębiać jego tajemnice.

Loading...