Czy Twoje życie jest Twoim życiem?

W codziennym życiu spotykamy się z wieloma ograniczeniami i zasadami. Normalne, prawda?
Niby tak, tylko niestety często zapominamy o tym, że mamy możliwość zmiany i kontrolowania tego, w którym kierunku zmierza nasze życie lub praca, w wyniku czego popadamy w fałszywe poczucie bezpieczeństwa, czyli tzw. comfort zone, które z kolei sprawia, że stajemy w miejscu.

A przecież każdy z nas chce być szczęśliwy, realizować się, zdobywać nowe umiejętności, sukcesy itp., prawda?

Jak więc sprawić by Twoje życie, kariera, interes były faktycznie Twoje?

Nie nie, nie mówimy tu o tym, że w dowodzie powinnaś mieć prawdziwe swoje dane na potwierdzenie tego, że to faktycznie Ty i że faktycznie istniejesz, i też nie o tym, że Twój interes jest Twoim, bo w nazwie firmy jest Twoje imię czy nazwisko, itp.

Życie jest Twoje, jeśli to Ty nim kierujesz, biznes i kariera tak samo. A żebyś Ty tu rządziła, musisz też znać siebie.

Do zrobienia wszystkiego, co Twoje potrzebujesz jedynie wiedzieć:

  • co chcesz powiedzieć, albo jakie jest Twoje podstawowe przesłanie,
  • jaki masz zamiar to „coś” zrobić i/lub jakie są Twoje mocne strony,
  • dlaczego to robisz i/lub też jakie są Twoje podstawowe wartości

1️⃣Twoje podstawowe przesłanie.

✔ Bardzo prostym sposobem, aby dowiedzieć się, co jest Twoim głównym przesłaniem, to spojrzeć na swoje treści – Twój blog, podcast, vlog, cokolwiek, i szukać wzorców. Co mówisz wielokrotnie? Czy są jakieś powtarzające się schematy?

✔ Lub też… Wyobraź sobie, że stoisz przed kamerą lub obok osoby, która robi coś źle za każdym razem, co byś powiedziała, za pierwszym razem, za drugim, i znów? I znów? I znów?

I… i znów?

Czy pierwsza myśl różni się dużo bardziej od tej drugiej, trzeciej, kolejnej i ostatniej?

Często zdarzyć się może, że nieświadomie przychodzą do nas głosy innych osób, które wypowiadamy, nazwijmy to- niechcący. Ale co Ty chciałaś tak naprawdę powiedzieć? Od siebie? A no właśnie… Spróbuj skupić się na tym, która wypowiedź jest Twoja, a która mogła być kierowana przez to, co gdzieś Twój umysł zakodował od innych.

Bingo!

Teraz już możesz zacząć pisać na swoim blogu o prowadzeniu ekologicznego ogródka na swój sposób i  o pasywnym dochodzie na swój sposób i rozwoju kariery na swój sposób i w zasadzie wszystko, co tylko Ci teraz przychodzi do głowy możesz wymyślić … na Twój własny sposób.

Kiedy już znasz swój własny komunikat, czy przesłanie, to  możesz  go nieco rozszerzyć i stworzyć coś całkowicie swojego, coś oryginalnego, bo przecież jest to całkowicie Twoje i nieważne jest, że setki ludzi przed Tobą pisało o np. pasywnym dochodzie. Ty znasz ten temat na to swój własny sposób i masz do przekazania innym swoje własne zdanie i swoje doświadczenie.

2️⃣Twoje mocne strony.

Jak możesz uczynić Twoje życie Twoim przy użyciu Twoich mocnych stron?

Cóż. Jeśli jesteś w czymś dobra, przychodzi Ci to z łatwością, lekkością, a nawet i Cię gdzieś tam w środku to cieszy. Bo przecież to coś osiągasz, podczas gdy dla innych może być to coś: albo ciężkie do zdobycia, albo też niewykonalne.
Wniosek?

Twoje mocne strony są sposobem na cieszenie się życiem, a także i wyprzedzanie konkurencji.

Nie potrafisz rozpoznać swoich mocnych stron? Spójrzmy więc…

➡ Twoje mocne strony to najważniejsze atuty, które pomogą Ci osiągnąć przewagę we wszystkim, co robisz. Są to naturalne atuty, z którymi się rodzisz np. empatia (i rozwijają się przez całe życie na wiele sposobów) i które wpływają na wszystko, co robisz.

➡ Naturalne moce przychodzą łatwo, często bez żadnego wcześniejszego szkolenia. Na przykład, jesteś od zawsze lubiłaś dzieci i masz do nich dobre podejście, wiesz jak się nimi zajmować itp., jesteś dobra z matematyki, fizyki- generalnie Twój sposób logicznego myślenia odnajduje się tu wspaniale, zawsze lubiłaś kwiaty i intuicyjnie wiesz jak się nimi opiekować itd. Itd. Wynika to m.in. z genetycznej predyspozycji lub głębszej – rdzeniowej – siły, tj. empatia i zdolność widzenia wzorów i łączenia rzeczy razem.

➡ Cechy osobowości są zewnętrznym wyrazem Twoich naturalnych sił. Więc jeśli jesteś zabawny, może dlatego, że masz naturalną zdolność do spojrzenia na zabawną stronę każdej sytuacji lub też do żartowania z samej siebie, albo też odziedziczyłaś sarkazm po swoim dziadku.

➡ Zdobyte umiejętności są tym, czego się nauczyłeś i zwykle rozwijają się współpracując z Twoimi naturalnymi umiejętnościami. Na przykład jeśli jesteś empatyczna to oznacza, że ​​byłabyś dobrą pisarką, prowadzącym wywiad itd. Powiedzmy, że wybrałaś pisanie, a więc musiałaś nauczyć się prowadzić i pisać na bloga (nabyte umiejętności) i być przy tym wszystkim coachem dla swoich czytelników (nabyte umiejętności), aby spełnić swoje potrzeby, z którymi się urodziłaś, czyli np. potrzeby komunikowania się, łączenia się i pomagania ludziom.

Czy używasz swoich mocnych stron, aby mieć jak najlepsze życie, Twoje życie?

Jeśli nie, zrób listę swoich mocnych stron i zacznij korzystać z tej listy i jej zawartości w codziennym życiu.

Gdy to zrobisz, będziesz zaskoczona, jak bardzo możesz cieszyć się swoim życiem, po prostu będąc tym, kim jesteś i używając Twoich własnych narzędzi do Twojej dyspozycji.

3️⃣Twoje podstawowe wartości.

Jest to kwestia, o której większość z nas zapomina, gdy ścigamy nowe pomysły i projekty lub kiedy jesteśmy zbyt zajęte awansowaniem lub gdy mamy ochotę podjąć dobrze płatną pracę, mimo że tak naprawdę nie do końca chcemy to robić. .

Jeśli chcesz, aby Twoje życie było Twoje, musisz poznać swoje najważniejsze wartości, według których chcesz żyć.

W przeciwnym razie możesz znaleźć się w życiu, które nie jest Twoje. Życie, które jest sprzeczne ze wszystkim, w co wierzysz. A co to powoduje? Że stajesz się z dnia na dzień coraz bardziej nieszczęśliwa, znudzona i w zasadzie nie czujesz nawet sensu tego życia.

Znajdź swoje podstawowe wartości w prosty i przyjemny sposób tworząc swoją mapę umysłu i swoich wartości:

  1. Weź dużą kartkę i długopis/ołówek i narusyj na początek 10 chmurek.
  2. Wypełnij je  słowami i zwrotami oraz wszystkimi ważnymi rzeczami – od rzeczy, które Cię interesują, do fajnych cytatów, czy ulubionych filmów czy książek. Jeśli masz ich więcej niż 10- śmiało, dorysuj kolejną chmurkę!
  3. Teraz przekształć każdą chmurkę w wartość. Na przykład “jazda konna” możesz przekształcić w odwagę, indywidualność, wrażliwość lub cokolwiek, co czujesz, że ma to dla Ciebie jakieś powiazanie.
  4. Wybierz 5 najważniejszych według Ciebie wartości, bez których nie możesz żyć.
  5. Przyjrzyj się im. W końcu je nazwałaś. W końcu wiesz, jakie są Twoje wartości. Teraz możesz świadomie iść z nimi przez życie i nie pozwalać sobie czy innym, by je bagatelizować.

Bądź szczęśliwa, pogodna, pewna siebie i emanuj pięknem- pięknem umysły, duszy i ciała! I pamiętaj, żę to Twoje życie. Więc prowadź je po swojemu, a Wszechświat też Ci trochę w tym pomoże. Nawet bardzo trochę. Coś o tym same, z własnych doświadczeń, doskonale wiemy.

Czy byłaś kiedyś w sytuacji, w której czułaś, że żyjesz nie swoim życiem? Że jest Ci ono obce i nie czujesz się przez to szczęśliwa i spełniona? A może teraz jesteś w takim miejscu?
Podziel się swoją historią (lub jeśli masz jakieś pytania- zadaj je) w komentarzu lub napisz do nas bezpośrednio na:

 💌 kontakt@embraceyourlife.pl 💌

Dobrego dnia Kochana! 😍

DOŁĄCZ DO NASZEJ OTWARTEJ GRUPY NA FACEBOOKU
EMBRACE YOUR BUSINESS MAP
ABY OTRZYMYWAĆ JESZCZE WIĘCEJ
WARTOŚCIOWEJ WIEDZY

 

DOŁĄCZAM DO GRUPY
2018-07-12T18:32:30+00:00

Nie krępuj się, dodaj KOMENTARZ

Loading...