Istnieje dla nas wiele powodów, dla których każdego dnia włączamy YouTube. M.in. uczymy się z niego, w jaki sposób realizować jeszcze lepszej jakości video promocyjne dla naszych klientek. Dzięki niemu wiemy też, w jaki sprzęt warto inwestować, w jaki nie.

Koniec końców – to właśnie dzięki niemu znajdujemy inspirację do działania, do tworzenia i do pracy wewnętrznej ze swoimi emocjami czy podejściem do życia.

Mimo tego, że od dawna inne kanały dają nam możliwość nadawania na żywo lub udostępniania na nich swoich video – wiele osób (w tym także przedsiębiorcy) wciąż wybierają YouTube.

Co więc w tym kanale jest tak wyjątkowego, co jednocześnie daje Ci przewagę nad konkurencją, jeśli używasz go mądrze?

Zerknijmy na kilka statystyk:

  • Liczba osób korzystająca z YouTuba: 1,300,000,000.
  • 300 godzin materiału video ładowana jest na YouTube co minutę!
  • Prawie 5 bilionów video oglądanych jest przez YouTube każdego dnia
  • Średnia liczba video obejrzanych za pomocą smatrfonów na dzień wynosi 1,000,000,000.
  • Ponad połowa odtworzeń video na YouTubie pochodzi z urządzeń mobilnych
  • YouTube jest drugą największą wyszukiwarką na świecie

Oczywiście, te liczby bardzo szybko się zmieniają. Jednak – jeśli jesteś jedną z osób, która właśnie w tym czasie rozważa pojawienie się z jakimś rodzajem video na rynku – i zastanawiasz się, jaką platformę do tego wykorzystać – YouTube jest godny rozważenia.

Wiemy, co mówimy. Sprawdziłyśmy to, wrzucając od lipca regularnie 2 razy w tygodniu video biznesowe i rozwojowe na nasz kanał YouTube. Od 10 stycznia ruszamy z drugą serią.

Przy okazji – subskrybuj nasz kanał: embraceyourlife.pl TV

Co robić, a czego unikać na YouTubie?

Zanim zaczniesz używać YouTube do promocji swojej marki, powinnaś zapoznać się z kilkoma istotnymi informacjami o tym, co warto stosować, a czego raczej nie robić. Poniżej znajdziesz 5 podpowiedzi od nas.

#1 Miej strategię

Unikaj sytuacji, w której wrzucisz video na swój kanał tylko dlatego, aby mieć tam jakieś video. Zanim w ogóle zaczniesz, potrzebujesz mieć dokładnie określoną strategię. Fakt wrzucenia przez Ciebie video i promowania go na innych mediach społecznościowych musi mieć jakiś cel.

Zadaj sobie pytanie: dlaczego chcesz tworzyć video? Co chcesz osiągnąć przez wrzucanie na Twój kanał nowych nagrań? Zależy Ci na sprzedaży konkretnego produktu/ usługi? A może chcesz podnieść świadomość o Twojej marce?

Bez względu na to, jaki cel jest dla Ciebie tym nadrzędnym, pamiętaj o tym, że odpowiedź będzie miałą wpływ na to, jaką formę Twoje video przybiorą.

#2 Przygotuj skrypt

Zanim zabierzesz się do pierwszych nagrań, przygotuj sobie skrypt. I nie myl skryptu ze scenariuszem. Scenariusz, to spisane słowo w słowo to, co będziesz mówiła na video. Stosuje się je w filmach lub programach TV na żywo.

Skrypt, to Twoja wypowiedź przygotowana i spisana w punktach, które będą wspierały Cię w trakcie nagrań, gdyby jakaś część wyleciała Ci z głowy.

Jeśli wiesz, że na początku możesz mieć problem z zapamiętaniem treści, albo nie masz łatwości mówienia z głowy – polecamy Ci rozważenie czytania za pomocą promptera.

Jednak – im bardziej naturalne będą Twoje video, tym lepiej dla Ciebie. Tym sposobem przechodzimy do punktu 3.

#3 Praktykuj

Gdy masz świadomość, że nagrywasz pierwsze lub jedno z pierwszych video w swoim życiu – weź sobie te rady do serca.

Nie publikuj Twojego pierwszego video do świata. Nie inwestuj w profesjonalne nagrania, jeśli nie jesteś do nich odpowiednio przygotowana. A odpowiednie przygotowanie oznacza, że wcześniej nagrałaś siebie samą telefonem i sprawdziłaś, co poprawić.

To bardzo ważne.

Spotykamy wiele kobiet, które z entuzjazmem rozpoczynają swoje pierwsze nagrania, przychodząc na nie zupełnie nieprzygotowane i nieświadome swojego głosu oraz postawy ciała.

Co istotne – abyś Ty stała się bardziej świadoma siebie, nie potrzebujesz robić kolejnego kursu z tego, jak zachowywać się przed kamerą. Potrzebujesz TYLKO (i aż) zacząć trenować w swoim własnym zaciszu domowym.

Najbardziej potrzebne narzędzia do tego już masz – siebie, swój telefon z opcją nagrywania, lustro przed którym ćwiczysz mimikę twarzy i słuchawki, które zakładasz, aby lepiej słyszeć swój głos.

#4 Przygotuj serię

Gdy już jesteś świadoma siebie, teraz popracuj nad serią nagrań. Jedno nie wystarczy. Wrzucenie jednego video na Twój kanał, a później cisza przez kolejnych kilka miesięcy, to najgorsze, co możesz zafundować swojej marce.

#5 Zaplanuj z wyprzedzeniem

Gdy będziesz przygotowywała serię nagrań, pamiętaj o tym, aby rozplanować daty ich publikacji. Możesz rozważyć przy tym wrzucanie 1 video w tygodniu lub np 3 video wrzucanych po sobie dzień po dniu, a później 2 tygodnie przerwy. Cokolwiek zdecydujesz, pamiętaj, aby pracować przy tym z kalendarzem, a jednocześnie w skryptach swojej serii uwzględniać ważne daty, takie jak święta.

To tylko i aż 5 istotnych wskazówek, które – mamy nadzieję – pomogą Ci w jakiś sposób opanować strach przed rozpoczęciem nagrywania serii video. Na początek możesz stwierdzić, że to w sumie sporo pracy. Oczywiście – nie zaprzeczamy. Nic, co jest warte swojej ceny, nie przychodzi szybko i łatwo. Gdyby tak było, każda przedsiębiorcza kobieta, którą znasz, z pewnością już dawno nagrywałaby swoje serie.

Życzymy Ci, abyś była tą jedną z niewielu osób, która zdecyduje się na tą pracę

Jeśli masz jakieś dodatkowe pytania w tym temacie, to pamiętaj, że zawsze możesz nas zapytać: w mailu, w komentarzach poniżej lub w poście na FB.

Ściskamy,

Honorata, Sylwia

DOŁĄCZ DO NASZEJ OTWARTEJ GRUPY NA FACEBOOKU
EMBRACE YOUR BUSINESS MAP
ABY OTRZYMYWAĆ JESZCZE WIĘCEJ
WARTOŚCIOWEJ WIEDZY