Prz(e/y)łącz się off. Potrafisz? Sprawdź!

BYĆ OFFLINE. POTRAFISZ?

Ale na początek… parę pytań, na które odpowiedz sobie: TAK lub NIE 

Masz przynajmniej jedno konto w social media np. Facebook, Instagram, LinkedIn?
• Masz aktywną pocztę elektroniczną?
• Posiadasz telefon komórkowy, w którym możesz połączyć się z Internetem?
• Twoja najbliższa rodzina/znajomi korzystają z Internetu?

Jeśli na WSZYSTKIE pytania odpowiedziałaś NIEwspaniale!
Jeśli choć NA JEDNO pytanie odpowiedziałaś TAKwspaniale!

“Hola, hola- czegoś nie rozumiem… To jaki był sens tych pytań?”

Wspaniale, jeśli nie korzystasz z Internetu, masz taki model telefon, który służy Ci jedynie do analogowego połączenia, używasz poczty tradycyjnej i wysyłasz listy w kopertach, a Twoje najbliższe otoczenie również prowadzi podobny tryb życia, co i Ty. Tak, możesz powiedzieć, że przełączanie się do trybu offline w Twoim przypadku to praktycznie Twoje całe życie. Należysz do garstki osób na tym świecie, które tak żyją.

Ale ok, nie owijajmy w bawełnę i przejdźmy do konkretów– skoro czytasz ten wpis, to hm… no wybacz, ale bez Internetu nie byłoby to możliwe 😉

Zakładamy więc, że na któreś z tych pytań odpowiedziałaś TAK.

ŚWIAT ONLINE VS. ŚWIAT OFFLINE

OK. Mamy dla Ciebie dwie wiadomości– sama określisz później, czy dobre, czy nie 🙂

  • Pierwsza jest taka, że świat online zdominował większą część ludzkiego życia
  • Druga wiadomość jest taka, że w takim razie przełączenie się w tryb offline jest praktycznie niemożliwe

„Słucham??!!! A co na przykład z tzw. „TU I TERAZ” ?!”

Zgoda. Można być „Tu i Teraz”, a nawet trzeba być jak najczęściej się tylko da.
Jednak w tym miejscu chcemy przyjrzeć się czemuś innemu niż sfera typowo duchowa.

Zacznijmy od tego, że pokolenie Z (osoby urodzone po 1994 r.), nie jest już w stanie odróżnić świata online od offline. Tak. Trochę przerażające, prawda? Dla nich emotikony to sposób na wyrażenie prawdziwych emocji, rozmowy przez Messenger’a czy LIVE to realne rozmowy “twarzą w twarz”. Dla pokolenia Z wypełniony zdjęciami profil na Instagramie to prawdziwe życie, a wpis bez polubień to niemalże dezaprobata społeczeństwa.

A co z nieco starszymi pokoleniami, tj. X czy Y?

Owszem, pamiętają czasy, kiedy to można było umówić się na kawę, bez potrzeby użycia komunikatorów, czy też znaleźć pracę przeglądając ogłoszenia w gazecie – tej papierowej, wydawanej co tydzień w kiosku przy bloku.

Rozwój Internetu sprawił, że przed nami otworzyła się równoległa, szybsza, globalna, wirtualna rzeczywistość.

Gdy masz np. założone przynajmniej jedno konto w mediach społecznościowych lub Twoi bliscy korzystają z dobroci Internetu, to w pewnym momencie niemożliwe jest zrobienie sobie przerwy od wirtualnego świata i wejście w tryb offline.

Gdziekolwiek się nie pojawisz online, zostawiasz digital footprint, czyli ślad cyfrowy.

Oznacza on tyle, co pozostawienie danych w Internecie na zawsze – wystarczy, że wejdziesz tu tylko raz. Ostatnio w związku z tym głośno między innymi w kontekście zmian przepisów Europejskich w zakresie RODO, a także w obszarze ochrony danych osobowych przez samego Facebooka. Przyznajemy, że to temat na zupełnie osobny artykuł. Jednakże – w ramach tego szumu możemy śmiało powiedzieć, że w dzisiejszych czasach nie można być w pełni anonimowym.

Internet funkcjonuje nieustannie. Gdy śpisz, myjesz zęby, medytujesz, zawozisz dzieci do szkoły, czytasz książkę, czy leżysz plackiem na plaży na bezludnej, odciętej od Internetu wyspie.

A to przyjdzie do Ciebie mail informujący o możliwości zakupu najnowszego modelu telefonu, a to na Facebook’u przyjdzie powiadomienie, że znajoma znajomej ma urodziny, a to na LinkedIn ktoś przejrzy Twój profil i zechce nawiązać z Tobą kontakt, DuoLingo wyśle Ci powiadomienie, że dawno nie odwiedzałaś ich aplikacji, a przecież Twoi znajomi już nauczyli się w tym tygodniu 15 nowych słów po niemiecku, a to nawet aplikacja Rossmann przyśle Ci informacje i przypomnienie, że w ich sklepach są zniżki na kosmetyki w tym i tym tygodniu, a Taxify że da Ci bon o wartości 50 zł na kolejny przejazd.

Widzisz? Ty i Twoje dane jesteście ciągle w ruchu. Nieustannie.


P.S. Sprawdź co dzieje się w każdej kolejnej sekundzie w Internecie w linku poniżej
(w realnym czasie):
https://www.webpagefx.com/internet-real-time/
(dane/sekundy liczone są od momentu załadowania się strony)


A co to tak naprawdę oznacza dla Ciebie?

ŻE INTERNET TO WSPANIAŁE NARZĘDZIE DO SPRZEDAŻY. Często niedużym kosztem!

To zbiór Twoich potencjalnych klientów. Największy znany nam zbiór. Pozwalający gromadzić wokół Twojej marki ludzi z całego świata.

Jeśli uważnie nas obserwujesz, wiesz, że poza doradztwem w zakresie zwiększania sprzedaży, inwestujemy w nieruchomości. Po prostu pewnego dnia zdecydowałyśmy, że chcemy mądrze lokować swój kapitał i pomnażać go przez drugie źródło dochodów. Było to dokładnie w styczniu 2017 roku.

Od tamtego czasu (pisząc ten tekst mamy początek kwietnia 2018), mamy na swoim koncie inwestycje na ponad 1 milion złotych, z czego tylko 300.000 zł jest naszym kapitałem, a reszta to kapitał zewnętrzny. Kapitał zewnętrzny pozyskałyśmy dzięki internetowi. To strategiczne bycie online i używanie Internetu do budowania marki pozwoliło nam w szybkim czasie zacząć budować równoległy biznes na szeroką skalę.

Czy Ty nadal się wahasz? Nadal zastanawiasz się, co pomyślą inni? Nadal nie wiesz, czy warto zaczynać? Czy uważasz, że takie drobne wątpliwości mają ludzie realizujący dalekosiężne WIZJE?

Jeśli odkryjesz swoją grupę docelową, zbudujesz markę, ustalisz odpowiednia działania i nauczysz się sprzedawać świadomie, nieważne, czy będziesz leżała plackiem na plaży czy spędzała czas z rodziną, sprzedaż będzie dokonywać się bez większej Twojej kontroli. W sumie to wtedy można przełączyć się na OFF i nie martwić się o przyszłe jutro 😉

To jak, prz(e/y)łączasz się?

Skontaktuj się z nami w sprawie współpracy, jeśli czujesz, że jesteś gotowa na WIELKIE RZECZY. Na wszystkie wiadomości odpowiadamy osobiście. kontakt@embraceyourlife.pl

DOŁĄCZ DO NASZEJ OTWARTEJ GRUPY NA FACEBOOKU
EMBRACE YOUR BUSINESS MAP
ABY OTRZYMYWAĆ JESZCZE WIĘCEJ
WARTOŚCIOWEJ WIEDZY

 

DOŁĄCZAM DO GRUPY
2018-04-09T10:26:31+00:00

Nie krępuj się, dodaj KOMENTARZ

BEZPŁATNA SERIA VIDEO DOSTĘPNA
DO 4 LISTOPADA!

Warsztat online dla osób przedsiębiorczych, które wierzą, że poza 5-cioma zmysłami istnieje znacznie większy świat, rządzony prawami natury – i są otwarte zgłębiać jego tajemnice.

Loading...