Nie ma w tym większego odkrycia – jeśli prowadzisz biznes lub jesteś freelancerem, bez względu na to, czy sprzedajesz produkty fizyczne, swoje rozwiązania lub usługi – musisz SPRZEDAWAĆ…

…NAWET JEŚLI TEGO NIE ZNOSISZ!

90% przedsiębiorców małych firm nie podjęło się zdobycia praktycznej wiedzy w sprzedaży. M.in. przez to małe przedsiębiorstwa upadają w przeciągu 2 lat lub szybciej.

Jeśli nie chcesz, aby to był Twój scenariusz – może genialnym rozwiązaniem dla Ciebie będzie tworzenie VIDEO, które będą sprzedawały za Ciebie?

Poniżej znajdziesz prostą formułę na to, co warto zawrzeć w video sprzedażowym, aby mogło ono sprzedawać za Ciebie – dzięki sile internetu (i strategicznemu podejściu do budowania biznesu online). Te proste kroki pozwolą Ci na stworzenie skryptu do video samodzielnie.

Zacznijmy

#1 – Zdobądź uwagę

Nie znajdziesz chętnych na obejrzenie Twojego video od początku do końca, jeśli nie będzie ono ciekawe. Pierwsze 5 sekund ma w tej kwestii ogromne znaczenie.

Możesz w tym celu zadać jakieś istotne pytanie – odnoszące się do rozwiązania, które dostarcza Twój produkt lub do problemu Twojego potencjalnego klienta.

Dobrym sposobem jest także przedstawienie statystyk albo złożenie obietnicy, którą Twój produkt dostarczy.

Jeśli nie będziesz mieć pomysłu, a masz nadmiar poczucia humoru – możesz zacząć od jakiegoś adekwatnego żartu (odnoszącego się do sytuacji, w której może znajdować się duża część Twoich potencjalnych klientów) – byle nie obraźliwego!

#2 – Zidentyfikuj problem

Wszystko, co sprzedajesz – powinno rozwiązywać jakiś problem. Im większy problem, tym większa i szybsza potrzeba na jego rozwiązanie.

Zastanów się i wypisz sobie jeden główny problem Twojej grupy docelowej. Dopisz do niego kilka sytuacji, w których Twój klient może się obecnie znajdować przez posiadanie tego problemu.

#3 – Podkreśl problem

Być może wskazanie na problem nie będzie wystarczające dla Twojego odbiorcy. Może się okazać, że Twoje video nie będzie dla niego wystarczającą motywacją, przez to, że on dokładnie zna swój problem i nawet zdążył się do niego przyzwyczaić. Można powiedzieć, że wręcz się z nim zżył.

Musisz więc wskazać mu, jakie mogą być konsekwencje nie rozwiązania tego problemu TERAZ – z pomocą Twoją lub Twojego produktu/ usługi.

#4 – Wskaż rozwiązanie

Teraz, gdy Twój odbiorca zrozumiał już, że faktycznie ma problem, który należy rozwiązać – i zaczął panikować, bo nie zna możliwych rozwiązań – przedstaw mu gotowe rozwiązanie.

Innymi słowy – pokaż, co jest możliwe, dzięki temu, co masz.

Pamiętaj, że rozwiązaniem nie jesteś Ty, ani Twój produkt/ oferta/ usługa. Rozwiązaniem jest obietnica.

#5 – Zaprezentuj rezultat i korzyści

Dopiero teraz nadszedł czas na przedstawienie wszystkiego tego, “co robi” Twój produkt/ usługa/ rozwiązanie dla klienta. Przedstaw możliwe korzyści, które idą za zrealizowaną obietnicą.

Pamiętaj tutaj o konkretach, nie zachwalaniu cech produktu.

#6 – Daj wezwanie do akcji

Gdy już przedstawiłaś w najlepszym świetle możliwe rozwiązanie oraz korzyści, teraz czas powiedzieć dokładnie, jakie kroki Twój odbiorca musi wykonać, aby stać się szczęśliwym posiadaczem.

To jest właśnie czas na wezwanie do akcji. Jakie ono jest w Twoim przypadku? Czy jest to odpowiedź na pytania w celu dokładnej wyceny? Czy jest to przycisk zakupu i zapłata online?

Poza samym wezwaniem do akcji możesz wskazać klientowi, co się będzie działo po zakupie – aby miał szerszy obraz procesu zakupowego.

#7 – Przestaw dowód społeczny

Wejdź na chwilę w buty Twojego odbiorcy. Przedstawiłaś mu właśnie genialną ofertę, ale on nadal nie podjął decyzji o zakupie. Dlaczego?

Prawdopodobnie dlatego, że nie jest przekonany, że Twój produkt/ usługa są odpowiednie DLA NIEGO. Właśnie w tym momencie na ratunek przychodzi Ci dowód społeczny w postaci jakiejś opinii, albo (LEPIEJ) studium przypadku.

Oto ona – prosta formuła 7-kroków prowadzących do mocnego video sprzedażowego!

Co dalej?

Krok #1 – Dołącz do naszej otwartej grupy Embrace Your Business MAP, w której uczymy więcej sprawdzonych technik prowadzących do sprzedaży rozwiązań i usług przez internet.


DOŁĄCZ DO OTWARTEJ GRUPY

Krok #2 – Samo czytanie o formułach i metodach nie sprawi, że będą działału Ciebie! Czas więc na wdrożenie wiedzy.

Jeśli masz jakieś dodatkowe pytania lub chcesz się podzielić swoim doświadczeniem w sprzedaży za pomocą video, dodaj komentarz poniżej lub na naszym Fanpage.

Sukcesów!
Honorata Lubiszewska