Zanim przejdziemy do tego jakie 5 elementów wpływa na SEO Twojego video…

Ostatnio pisałyśmy Ci o tym jak ważne jest nagrywanie video i w jaki sposób wpływać może one na Twoją pozycję w GOOGLE. Dziś dowiesz jakie 5 elementów wpływa na SEO twojego video. Narzędzi tych używasz jeszcze przed opublikowaniem video na YouTube.

Po pierwsze – skup się na tym, aby dostarczyć osobom szukającym rozwiązań, to czego szukają. Oni muszą mieć pewność po samym tytule Twoje video, że poświęcą czas na coś, co może im pomóc. Nie zapominaj więc, że najlepiej działającymi tytułami są wszelkie zaczynające się od:

Jak… (?)

Kiedy już zorientujesz się, jakie zapytania są zadawane do Twojego zagadnienia np. Jak nauczyć się grać na gitarze?, wtedy możesz przejść do tych 5 elementów:

1. Filtry YouTube – czyli co już działa?

Za każdym razem kiedy tworzymy jakąś serię video zaczynamy od tego, co zrobili już inni w tym temacie. Patrzymy na to, jakich grafik wyróżniających używają twórcy z pierwszej strony YouTube, jakie tytułu nadają, itd.

Filtry YouTube zazwyczaj ustawiamy tak by móc zapoznać się z ostatnio dodanymi w danej frazie video. Drugą dobrą opcją filtrowania jest sortowanie po ocenach. Dzięki temu dokładnie wiesz na co najlepiej reagują odbiorcy.

filtryYT

2. Sugestie YouTube podczas wyszukiwania

Jeśli sama szukasz informacji na YouTube, to wiesz, że kiedy zaczniesz wpisywać w wyszukiwarce szukaną frazę, YouTube (podobnie jak Google) sam zaczyna podpowiadać Ci inne opcje wyszukiwania.

Aby określić swoją frazę po której chcesz być wyszukiwana i która jest powiązana z Twoim tematem, warto popracować nad opracowaniem mocno sprecyzowanej frazy kluczowej.

Po pierwsze dzięki temu masz szansę lepiej się wypozycjonować wśród innych, którzy zamieszczają video na podobne tematy. Po drugie to pozwoli na pozyskiwanie bardzo dobrze zdefiniowanego ruchu na Twoją stronę. Oznacza to, że przyciągniesz dokładnie tych ludzi, którzy szukają rozwiązań, które proponujesz. W poszukiwaniu takich fraz pomocny jest sam YouTube i jego automatyczne sugerowanie fraz. Wystarczy, że zaczniesz wpisywać jakąś frazę i poczekasz na to, co zostanie zasugerowane. W taki sposób dowiesz się czego szukają odbiorcy.

YTsugestie

3. Obrazek/ Thumbnail

Kiedy już znajdziesz się na pierwszej stronie wyszukiwania YouTube – a pamiętaj, że jest to druga co do wielkości wyszukiwarka na świecie, zadbaj o to żeby mocno wyróżnić się wśród innych video znajdujących się na liście.

Możesz to zrobić za pomocą obrazka, który promuje Twoje video. Obrazek możesz dodać podczas wgrywania video na YouTube, a stworzyć używając do tego np. bezpłatnego narzędzia Canva.com

Chodzi o to żeby obrazek przyciągał uwagę. Dobrze aby zawierał tytuł serii, odcinka ze słowami kluczowymi oraz np. Twoje zdjęcie. Użyj wyraźnych kolorów pasujących do Twojej marki.

ThumbnailYT

4. Google+ – narzędzie Popularne i Polecane/Explore

Dzięki temu narzędziu należącemu do Google możesz poznać trendy w wyszukiwaniu fraz kluczowych. Dzięki temu możesz lepiej opisać swoje video, użyć najbardziej aktualnych słów, slangu, i pokrewieństw. To sprawi, że jeszcze więcej ludzi odnajdzie Twoje video jako odpowiedź na zadawane pytanie.

Kiedy trafisz na odpowiedni hashtag, będziesz także lepiej widoczna na Twitterze.

Tutaj znajdziesz narzędzie Explore

GOOGLEExplore

5. Lista Twoich słów kluczowych i sugestii z różnych źródeł

Pamiętaj żeby w jednym miejscu zapisywać sobie wszystkie odnalezione przez Ciebie sugestie i słowa zarówno z samego YouTube jak i Google+, Twittera i innych narzędzi.

Podsumowanie

Jak widzisz zanim opublikujesz video, które ma pomóc Tobie w wypozycjonowaniu Ciebie i Twojej strony na GOOGLE, masz do opracowania nie tylko tytuł, ale także cały opis video w oparciu o odnalezione przez Ciebie podpowiedzi. Im lepiej zrobisz to dla pierwszego video Twojej serii, tym szybciej i lepiej zaczną pozycjonować się Twoje kolejne video z tej samej serii.

Warto więc poświęcić czas na poszukiwania słów kluczowych i trendów. Teraz już wiesz jakie 5 narzędzi wpływa na SEO twojego video?

Powiedzmy sobie to wprost, jeśli nie zadbasz o SEO swoich stron na wiele sposobów, to niestety nikt od Ciebie niczego nie kupi. Nie przeczyta Twoich artykułów, czy nie zapozna się z Twoją twórczością. A o to przecież chodzi.

Oczywiście to tylko jeden z wielu sposobów wpływania na SEO Twojej strony. Więcej możesz dowiedzieć się z naszego najnowszego kursu online: SEO strony tworzonej na WordPressie


PRZECZYTAJ TAKŻE:

  1. 5 podpowiedzi zanim wrzucisz video na YouTube – dla przedsiębiorcy

  2. Jak wideo z wartością wpływa na pozycję Twojej strony w Google?


DOŁĄCZ DO NASZEJ OTWARTEJ GRUPY NA FACEBOOKU
EMBRACE YOUR BUSINESS MAP
ABY OTRZYMYWAĆ JESZCZE WIĘCEJ
WARTOŚCIOWEJ WIEDZY

 

DOŁĄCZAM DO GRUPY